Paweł Zatorski: Staramy się okazywać spokój

Siatkówka
Paweł Zatorski: Staramy się okazywać spokój
fot. Polsat Sport
Paweł Zatorski

Już w piątek reprezentacja Polski rozpocznie udział w siatkarskim mundialu. W pierwszym meczu fazy grupowej podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z Bułgarią. - Mam nadzieję, że dobrze zaprezentujemy się podczas turnieju - powiedział przed kamerą Polsatu Sport Paweł Zatorski, libero polskiej kadry.

Polacy bronić będą tytułów mistrzowskich z 2014 i 2018 roku. Zatorski jest jedynym siatkarzem w obecnej kadrze, który grał na dwóch poprzednich mundialach. Zapytany o wspomnienia sprzed ośmiu lat, odpowiedział: - Wspaniałe chwile, aż trudno powiedzieć o nich coś konkretnego. Na pewno najpiękniejszym wspomnieniem pozostaje wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego wraz z kibicami w Spodku w Katowicach w 2014 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ siatkarzy 2022: Formuła, system rozgrywek, zasady. Kto awansuje? Droga do finału

 

Libero podkreślał jednak, że choć jest jedynym zawodnikiem z dwoma medalami mistrzostw świata w CV, to ogranych na wysokim poziomie siatkarzy reprezentacji nie brakuje. - W zespole jest nas kilku bardziej doświadczonych zawodników. Wszyscy staramy się dzielić swoimi doświadczeniami i okazywać spokój, szczególnie w momentach, w których nerwy biorą górę. Takie chwile - pomimo dobrej atmosfery panującej w naszym zespole - też się zdarzają - przyznał reprezentant Polski.

 

W obozie "Biało-Czerwonych" wyczuwalne jest już przedturniejowe napięcie. - W okresie przygotowań do tak ważnej imprezy to zupełnie normalne. Towarzyszą nam skrajne emocje: od euforii, kiedy coś dobrze wychodzi, aż po lekki dół, kiedy nic nie idzie tak, jak powinno. Mam jednak nadzieję, że wszyscy razem przejdziemy ostatni etap przygotowań z podniesionymi głowami i dobrze zaprezentujemy się podczas turnieju - powiedział Paweł Zatorski.

 

Mundial potrwa od 26 sierpnia do 11 września.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie