Liga Mistrzów: Piłkarze FC Kopenhaga wywalczyli awans

W rewanżowym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Trabzonspor zremisował z FC Kopenhaga 0:0. Pierwsze spotkanie drużyna z Kopenhagi wygrała u siebie 2:1, w tej sytuacji wywalczyła ona awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W ekipie mistrza Danii nadal nie gra kontuzjowany Kamil Grabara.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Co prawda gospodarze rozpoczęli to spotkanie z animuszem, ale gra szybko się wyrównała. Groźnych akcji pod obiema bramkami nie było zbyt wiele. W 6. minucie na bramkę gości ruszył Djaniny, ale Mathew Ryan wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Gospodarze mieli przewagę, ale żadna z kolejnych akcji nie doprowadziła do zmiany wyniku.

Początek drugiej połowy był dosyć niemrawy. Grę Trabzonsporu ożywiło nieco wejście Trézégueta. Drużyna z Turcji nie miała już nic do stracenia i ruszyła do ataku. W 75. minucie instynktowna interwencja Ryana uchroniła gości od utraty bramki. Starania piłkarzy Trabzonsporu nie przyniosły efektu. Zespół z Kopenhagi do końca skutecznie bronił korzystnego rezultatu, który przyniósł awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Trabzonspor - FC Kopenhaga 0:0

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: FC Kopenhaga.