Lothar Matthaus oddał wyjątkową koszulkę Diego Maradony. Zasili madryckie muzeum

Piłka nożna
Lothar Matthaus oddał wyjątkową koszulkę Diego Maradony. Zasili madryckie muzeum
fot. PAP/EPA
Lothar Matthaus

Były niemiecki piłkarz Lothar Matthaus przekazał koszulkę Diego Maradony, którą dostał od niego podczas finałowego meczu mistrzostw świata w 1986 roku, argentyńskiej ambasadzie. Koszulka zostanie przekazana nowo otwartemu muzeum piłki nożnej w Madrycie.

Lothar Matthaus i Diego Maradona stanęli naprzeciwko siebie podczas finału mistrzostw świata w 1986 roku w Meksyku, w którym to Argentyna ostatecznie zwyciężyła 3:2. Zgodnie z obyczajem wymienili się koszulkami i to właśnie ten trykot słynny niemiecki piłkarz oddał ambasadzie argentyńskiej, która następnie przekazała koszulkę do muzeum w Madrycie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Milik wylądował w Turynie

 

"To był dla mnie wielki zaszczyt grać przeciwko niemu. Jako zawodnik i jako osobowość był wzorem do naśladowania dla nas, piłkarzy. Zawsze pozostanie w naszych sercach" - wspominał Niemiec legendarnego piłkarza "Albicelestes", który zmarł w listopadzie 2020 roku.

 

Przypomniał także, że wymienił się koszulkami z Argentyńczykiem również po finale mistrzostw świata w 1990 roku we Włoszech, kiedy reprezentacja Niemiec wygrała z Argentyną 1:0. Jak powiedział ta koszulka znajduje się w muzeum w Niemczech.

 

Koszulki Maradony z ważnych meczów piłkarskich są cennym pamiątką. Jedna, z ćwierćfinału mundialu w 1986 roku, kiedy to strzelił kontrowersyjnego gola Anglii, została sprzedana na aukcji internetowej w maju za ponad dziewięć milionów dolarów. To jak na razie najdroższa pamiątka piłkarska w historii.

 

Matthaus otrzymał w ambasadzie argentyńskiej pamiątkową plakietkę z podziękowaniem za wzorcową karierę piłkarską oraz wkład w propagowanie pozytywnych wartości sportowych. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie