Mistrzostwa świata juniorów w kajakarstwie górskim: Brąz Natalii Grzegorzewskiej

Kajakarstwo górskie

Natalia Grzegorzewska zdobyła brązowy medal w konkurencji cross-country w mistrzostwach świata juniorów w kolarstwie górskim we francuskim Les Gets. Przed nią uplasowały się dwie Szwajcarki - Monique Halter i Lea Huber.

Halter była bezkonkurencyjna, pokonując trasę w czasie 59.37. Była jedyną zawodniczką, która zmieściła się poniżej godziny. Huber miała do niej 1.16 straty, a Grzegorzewska - 1.26.

Na 19. pozycji uplasowała się Kinga Żur (6.47 straty).

Mistrzostwa we Francji, w których biorą udział także przedstawiciele innych kategorii wiekowych, w tym seniorzy, potrwają do niedzieli. W pierwszej konkurencji w środę złoto w sztafecie mieszanej również wywalczyli Szwajcarzy, a Polacy, w składzie m.in. z Grzegorzewską, uplasowali się na 15. miejscu.