US Open: Maja Chwalińska - Elina Avanesyan. Relacja i wynik na żywo

Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy kwalifikacji US Open. Teraz jej przeciwniczką będzie Elina Avanesyan. Czy Polka przybliży się do głównej drabinki wielkoszlemowego turnieju? Relacja i wynik na żywo meczu Maja Chwalińska - Elina Avanesyan na Polsatsport.pl.

Pierwszą rywalką Chwalińskiej podczas kwalifikacji do turnieju w Stanach Zjednoczonych była Tara Wurth. Pierwszy set tego pojedynku nie ułożył się po myśli polskiej zawodniczki. Chorwatka zwyciężyła w partii 6:1. Po przegranym secie Chwalińska zaczęła dominować na korcie, dzięki czemu wygrała drugą część spotkania, tracąc zaledwie jednego gema.

O tym, kto wygrał ten mecz, musiała zadecydować trzecia partia. Obie zawodniczki były blisko wygranej, ale to Polka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i zwyciężyła w secie 7:5. Tym samym 20-latka zapewniła sobie awans do kolejnej rundy kwalifikacji US Open.

Jej następną przeciwniczką będzie Avanesyan. 19-latka w poprzednim meczu mierzyła się z Laurą Pigossi. Pochodząca z Brazylii zawodniczka nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na grę rywalki. Avanesyan zwyciężyła 2:0 (6:4, 6:4).

Relacja i wynik na żywo meczu Maja Chwalińska - Elina Avanesyan na Polsatsport.pl. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:55.