Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków przegrała w Głogowie

Mateusz Machaj zapewnił wygraną Chrobremu.

Chrobry Głogów pokonał Wisłę Kraków w piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

"Biała Gwiazda" szybko wyszła na prowadzenie. Już przy pierwszej groźniejszej okazji goście strzelili gola na 1:0, a wymarzony debiut w barwach nowego klubu zanotował Angel Rodado. Kilkanaście minut później inny z Hiszpanów grających w Wiśle, Luis Fernandez, zobaczył czerwoną kartkę. Chrobry starał się doprowadzić do wyrównania, jednak do przerwy bez powodzenia.

W 55. minucie gospodarze mieli wymarzoną sytuację do zdobycia bramki na 1:1. Sebastian Steblecki z najbliższej odległości nie zdołał jednak skierować piłki do pustej bramki. Co nie udało się Stebleckiemu, wyszło kilka minut później Mateuszowi Machajowi, który zamienił rzut karny na gola.

W doliczonym czasie gry sędzia podyktował jeszcze jedną jedenastkę dla Chrobrego. Ponownie Mikołaja Biegańskiego pokonał Machaj, który zapewnił swojemu klubowi wygraną 2:1.

Chrobry Głogów - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: Machaj 65 (k), 92 (k) - Rodado 6

Chrobry Głogów: Karol Dybowski - Paweł Tupaj (46. Dawid Hanc), Mavroudís Bougaidis (90. Oliver Praznovsky), Michał Michalec (46. Jakub Górski), Artur Bogusz - Mateusz Bochnak, Robert Mandrysz, Patryk Mucha, Sebastian Steblecki (62. Mateusz Machaj), Patryk Kusztal (82. Kamil Wojtyra) - Rafał Wolsztyński

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Joseph Colley, Jakub Niewiadomski (69. Dawid Szot) - Michał Żyro (69. Konrad Gruszkowski), Patryk Plewka (90. Wiktor Szywacz), Ivan Jelić Balta, Luis Fernandez, Mateusz Młyński (90. Piotr Starzyński) - Angel Rodado (76. Kacper Duda)

Żółte kartki: Tupaj, Górski - Biegański, Colley

Czerwona kartka: Fernandez (19, za kopnięcie rywala)