Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów pokonał Termalikę. Swędrowski z bramką

Ruch Chorzów pokonał Termalikę Bruk-Bet Nieciecza.

Ruch Chorzów pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1 w meczu dwóch czołowych drużyn Fortuna 1 Ligi. Beniaminek z Chorzowa awansował na drugie miejsce w tabeli zaplecza Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobywali Patryk Sikora i Tomasz Swędrowski, z kolei dla gości z rzutu karnego gola strzelił Wiktor Biedrzycki.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzył Patryk Sikora z Ruchu Chorzów, choć radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała długo. W 23. minucie do rzutu karnego podszedł Wiktor Biedrzycki pewnie pokonując golkipera gości.

Błyskawiczną bramkę w drugiej połowie zdobył za to Tomasz Swędrowski. Pomocnik Ruchu w 48. minucie pokonał golkipera gości.

Na tym bramki w tym spotkaniu się jednak skończyły. W hicie Fortuna 1 Ligi trzy punkty przypadły ekipie Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)

Bramki: Patryk Sikora 18, Tomasz Swędrowski 48 - Wiktor Biedrzycki 23 (k)