Turniej w Toruniu dla Aniołów. PGE Skra Bełchatów niespodziewanie przegrała w półfinale

W dniach 26–27 sierpnia rozegrano w Toruniu Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Impreza była dla PGE Skry Bełchatów okazją do rozegrania pierwszych meczów sparingowych przed zbliżającym się sezonem PlusLigi. W półfinale turnieju bełchatowianie przegrali 2:3 z zespołem CUK Anioły Toruń, a w meczu o 3. miejsce pokonali Legię Warszawa 3:0. Imprezę wygrała drużyna z Torunia, której współwłaścicielem jest Wilfredo Leon.

Kilka dni przed wyprawą do Torunia do siatkarzy PGE Skry dołączył nowy trener Joel Banks, który wywalczył z reprezentacją Finlandii awan do finałów ME 2023. Wcześniej zespół przygotowywali jego asystenci: Michał Bąkiewicz i Radosław Kolanek. Sztab szkoleniowy bełchatowian nie ma jeszcze do dyspozycji kilku siatkarzy. Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz (Polska) oraz Aleksandar Atanasijević (Serbia) rywalizują w rozpoczętych w piątek mistrzostwach świata.

PGE Skra pierwsze sparingowe mecze rozegrała właśnie podczas Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W półfinale bełchatowianie mierzyli się z drużyną CUK Anioły Toruń. Jednym z właścicieli tego klubu jest reprezentant Polski Wilfredo Leon. Pierwszego seta wygrała Skra, w drugiej odsłonie górą byli gospodarze, którzy wygrali także trzecią partię. W czwartym secie po bardzo emocjonującej końcówce lepsza była PGE Skra i o losach meczu miał rozstrzygnąć tie-break. W nim - mimo kilku piłek meczowych dla bełchatowian - szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła ostatecznie drużyna CUK Aniołów (16:14).

W sobotę w drugim sparingu - i jednocześnie meczu o 3. miejsce w turnieju - PGE Skra rywalizowała z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy Joela Banksa 3:0. Mimo takiego wyniku, trenerzy umówili się na rozegranie czwartego seta, który również zakończył się zwycięstwem bełchatowian.

Podczas turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w barwach PGE Skry zagrali: Mihajlo Mitić, Bartłomiej Janus, Dawid Gunia, Jakub Rybicki, Dick Kooy, Lukas Vasina, Filippo Lanza, Damian Schulz, Wiktor Musiał, Kacper Piechocki, Robert Milczarek.

Kolejny sparing siatkarze PGE Skry zagrają 3 września. Rywalem będzie zespół Exact Systems Norwid Częstochowa.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego wygrali gospodarze. Drużyna CUK Anioły Toruń pokonała w finale BAS Białystok 3:0.

Wyniki Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2022:

2022-08-26: CUK Anioły Toruń – PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 25:20, 25:21, 26:28, 16:14) – półfinał
2022-08-26: Legia Warszawa – BAS Białystok 1:3 (13:25, 25:20, 20:25, 16:25) – półfinał

2022-08-27: PGE Skra Bełchatów – Legia Warszawa 3:0 (25:22, 25:14, 25:12) /25:15 w dodatkowym secie/ – mecz o 3. miejsce
2022-08-27: CUK Anioły Toruń – BAS Białystok 3:0 (25:21, 33:31, 25:15) – FINAŁ.