Podlasie Białystok najlepsze w lekkoatletycznych drużynowych mistrzostwach Polski

Wojciech Nowicki

Zawodnicy Podlasia Białystok zdobyli 60 punktów i zwyciężyli w lekkoatletycznych drużynowych mistrzostwach Polski w Karpaczu. Drugie miejsce z dorobkiem 56 pkt zajął AZS AWF Warszawa, a trzecie AZS Poznań - 55.

Poza podium znaleźli się lekkoatleci AZS AWF Kraków i AZS UMCS Lublin.

W zawodach uczestniczyło pięć klubów, które w każdej konkurencji wystawiały jednego zawodnika. Za pierwsze miejsce przyznawano 5 pkt, a za piąte - 1.

Wojciech Nowicki z Podlasia wygrał konkurs rzutu młotem. Mistrz Europy w piątej próbie uzyskał wynik 80,75. Wśród pań najlepsza była Ewa Różańska z AWF AWF Warszawa. Wicemistrzyni Europy posłała młot na odległość 66,32 m.

W skoku w dal najlepszy był Adrian Brzeziński z AZS Poznań (7,55). Bieg na 100 m czasem 10,70 wygrał jego kolega klubowy Mateusz Siuda. Najszybszą sprinterką na tym dystansie okazała się Kryscina Cimanouska z AWF Warszawa - 11,58. Białoruska lekkoatletka po igrzyskach w Tokio uciekła do Polski i otrzymała wizę humanitarną.

Maksymilian Klepacki (Podlasie) przebiegł 400 m w 46,49, zaś najszybszą kobietą na dystansie jednego okrążenia bieżni była Alicja Wrona (AZS UMCS Lublin) - 54,66.

Biegi na 400 m ppł wygrali Bartosz Dudek z Podlasia (52,30) i Katarzyna Martyna z AZS AWF Kraków (59,83).

W konkursie pchnięcia kula najlepsi byli zawodnicy z Białegostoku. Klaudia Kardasz uzyskała wynik 16,80, natomiast Szymon Mazur - 18,55.

Bieg na 110 m ppł czasem 13,77 wygrał Damian Czykier (Podlasie), a na 100 m ppł wynikiem 13,19 zwyciężyła Klaudia Siciarz (AWF Kraków).

W skoku wzwyż najwięcej punktów zdobyli Piotr Konopko z Podlasia (1,98) oraz Martyna Lewandowska z AZS Poznań (1,66).

Bartosz Kitliński (AZS UMCS Lublin) przebiegł 800 m w 1.53,13, a Margarita Koczanowa (AZS AWF Kraków) pokonała ten dystans w czasie 2.06,34.

Ostatnia konkurencją zawodów była sztafeta mieszana 4x400 m, którą wygrali reprezentanci Podlasia. Bartosz Dudek, Justyna Jelska, Maksymilian Klepacki i Aneta Lemiesz uzyskali czas 3.25,72.