Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia lepsza od grającego w osłabieniu GKS-u Katowice

GKS Katowice - Arka Gdynia

Arka Gdynia nie zmarnowała doskonałej okazji na wywiezienie trzech punktów z Katowic. Tamtejszy GKS od 27. minuty grał w osłabieniu, a podopieczni trenera Tarasiewicza potrafili zrobić z tego użytek. Zwycięstwo 1:0 wywindowało ich w górę tabeli.

Od pierwszych minut konsekwentnie przewagę zdobywała Arka. Goście nie prezentowali szaleńczego tempa, ale raz za razem zagrażali bramce GKS-u. Od 27. minuty mieli dodatkowo ułatwione zadanie. Czerwoną kartkę po faulu jako ostatni zawodnik zobaczył Bartosz Jaroszek. Bardzo szybko Arka mogła skorzystać z gry w przewadze, ale Omran Haydary przegrał pojedynek z Dawidem Kudłą. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się wynik 0:0, a katowiczanie mogli w tym kontekście mówić o dużym szczęściu.

Po zmianie stron Arka nadal szukała sposobu na zdobycie bramki. Wysiłki zostały nagrodzone w 64. minucie, kiedy wspomniany powyżej Haydary trafił do siatki, tym razem nie dając szans Kudle. Do końca spotkania goście stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale nie wykorzystali żadnej z nich. Wygrali więc skromnie 1:0.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Arka przesunęła się w górę tabeli. Zajmuje obecnie 5. miejsce i do lidera z Krakowa traci tylko dwa punkty.

GKS Katowice - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Omran Haydary 64