ME U–19 siatkarek 2022: Porażka Polek z reprezentacją Włoch

Polskie siatkarki U19 przegrały z reprezentacją Włoch w meczu ME.

Polska przegrała z reprezentacją Włoch 0:3 w drugim meczu grupy I mistrzostw Europy U–19 siatkarek, które rozgrywane są w Macedonii Północnej. Po dwóch dniach rywalizacji Polki mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i porażkę. W poniedziałek podopieczne Wiesława Popika zmierzą się ze Słowenią.

W pierwszym meczu Polska pewnie pokonała Grecję 3:0. Kolejnym przeciwnikiem Polek w fazie grupowej była reprezentacja Włoch. Włoszki, podobnie jak polski zespół zaczęły europejski czempionat od zwycięstwa, pokonując Słowenię 3:1.

Pierwsza partia meczu Polski z Włochami lepiej zaczęła się dla zawodniczek z Italii, które bardzo dobrze serwowały. Zespół do walki próbowała poderwać Natalia Kecher i z akcji na akcję Polki zaczęły grać coraz lepiej. Opanowały nerwy i poprawiły swoją skuteczność w ataku. Swoją dobrą postawą nasze zawodniczki zmusiły przeciwniczki do prostych błędów (11:12). W drugiej połowie premierowej odsłony Włoszki ponownie zbudowały sobie przewagę. Biało-czerwone walczyły do samego końca, ale ostatnie słowo należało do włoskiej drużyny. W ostatniej akcji skutecznym blokiem popisała się Julia Ituma (18:25).

Początek seta numer dwa miał zupełnie inny przebieg. Drużyny grały punkt za punkt. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Justyna Jankowska, polski zespół wyszedł na prowadzenie 6:4. W dalszej części podopieczne Wiesława Popika utrzymywały wypracowaną przewagę (12:10). W połowie tej części meczu gra się wyrównała. Po polskiej stronie pewnie punktowała Martyna Podlaska. Do końca toczyła się zacięta walka o każde oczko. Nerwy na wodzy utrzymały Włoszki, które tego seta wygrały 25:23. Ostatni punkt dla swojego zespołu w tej partii, podobnie jak w poprzedniej zdobyła Ituma.

Reprezentacja Włoch poszła za ciosem i dość szybko wyszła na prowadzenie w kolejnej partii. Polska drużyna nie miała zamiaru się poddać i doprowadziła do remisu. W elemencie bloku punktowała Rozalia Moszyńska. W dalszej części gra była dość równa. Żadnej ekipie nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. Polski zespół walczył do końca. Nawet prowadził w końcówce 22:21. Jednak ostatnie słowo należało w tym meczu do siatkarek z Italii (23:25).

Polska – Włochy 0:3 (18:25, 23:25, 23:25)

Polska: Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Olga Musiał, Justyna Jankowska, Barbara Latos – Magda Kubas (libero) oraz Klaudia Łyduch, Natalia Bandurska, Martyna Podlaska, Wiktoria Szewczyk, Rozalia Moszyńska.
Włochy: Mausica Acciarri, Nicole Modesti, Dominika Giuliani, Giulia Viscioni, Viola Passaro, Julia Ituma – Manuela Ribechi (libero) oraz Arianna Gambini, Lisa Esposito.