Serie A: Porażka drużyny Łukasza Skorupskiego z Milanem

Bologna przegrała z AC Milan

Bologna Łukasza Skorupskiego przegrała na San Siro z broniącym tytułu Milanem 0:2 w trzeciej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramki dla "Rossonerich" zdobyli Rafael Leao i Olivier Giroud. Pomocnik Kacper Urbański cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gości.

W 21. minucie spotkania Charles De Ketelaere podał do wbiegającego w pole karne Leao, który płaskim strzałem pokonał Skorupskiego. W drugiej połowie Leao zaliczył asystę przy golu Giroud. Francuski napastnik oddał strzał z woleja. Milan w trzech meczach zdobył siedem punktów i jest liderem Serie A.

Spezia zremisowała u siebie 2:2 z Sassuolo. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Bramki dla Spezii zdobyli Simone Bastoni i M'Bala Nzola, natomiast dla Sassuolo trafili Davide Frattesi i Andrea Pinamonti. Spezia kończyła mecz w osłabieniu, bo w 81. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal. Sassuolo dominowało w posiadaniu piłki i stworzyło więcej sytuacji bramkowych, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Cremonese przegrało przed własną publicznością z Torino 1:2, a w barwach gości od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Karol Linetty.

W piątek wicemistrz Inter Mediolan przegrał w Rzymie z Lazio 1:3. Stołeczny klub jest wiceliderem tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.