Siatkarski spektakl w Lublanie! Kapitalne spotkanie Francji ze Słowenią rozstrzygnął tie-break

Francja wygrała ze Słowenią 3:2 w spotkaniu grupy D mistrzostw świata siatkarzy 2022. Obie drużyny stworzyły kapitalne widowisko w wypełnionej kibicami Arenie Stožice. Słoweńcy mogli nawet ograć mistrzów olimpijskich, ale nie wykorzystali swoich szans w niezwykle zaciętym czwartym secie. W tie-breaku pewnie triumfowali Trójkolorowi, którzy zachowali więcej sił na decydującą partię.

Pierwszy set padł łupem Trójkolorowych (25:21), ale w dwóch kolejnych górą była Słowenia (22:25, 23:25). W czwartej odsłonie nadal przeważali Słoweńcy (16:19), ale Francuzi odrobili straty i seta zwieńczyła kapitalna walka obu ekip na przewagi. Szalę zwycięstwa przechylili w niej na swoją stronę reprezentanci Francji, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Earvin N'Gapeth (34:32).

Zacięte spotkanie rozstrzygnął więc tie-break. Lepiej rozpoczęli go reprezentanci Francji, którzy po wygraniu czwartego seta nabrali wiatru w żagle (5:2). Gdy asem serwisowym popisał się Jean Patry, Trójkolorowi prowadzili przy zmianie stron 8:4. Później ich przewaga jeszcze rosła. Dwie skuteczne akcje N'Gapetha właściwie rozstrzygnęły rywalizację (12:5). Błąd serwisowy rywali dał Trójkolorowym piłkę meczową, a spotkanie zakończył atakiem blok-antenka główny bohater tego widowiska – N'Gapeth (15:7).

Skrót meczu Francja - Słowenia:

Earvin N'Gapeth w kluczowych momentach meczu zaprezentował rewelacyjną formę. Atakiem blok-aut zakończył wojnę nerwów w czwartej odsłonie, a w tie-breaku wywalczył aż siedem punktów. Łącznie zdobył dla swej drużyny 23 oczka (21/39 w ataku + 1 as + 1 blok).