US Open: Rekordowa pula nagród

Tenis
US Open: Rekordowa pula nagród
fot. PAP/EPA
W puli nagród rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open jest rekordowe 60 102 000 dolarów

W puli nagród rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open jest rekordowe 60 102 000 dolarów, czyli o nieco ponad trzy miliony więcej niż rok temu. Triumfatorzy nowojorskiej rywalizacji w singlu zarobią po 2,6 mln USD.

W 2019 roku, ostatnim przed pandemią koronawirusa, mistrzowie US Open w grze pojedynczej otrzymali premię w wysokości 3,9 mln dolarów, a pokonani w pierwszej i drugiej rundzie mogli liczyć na, odpowiednio, 58 i 100 tys. USD.

 

Teraz sytuacja zawodników, którzy odpadną we wcześniejszych rundach jest znacznie lepsza. I tak już występ w turnieju głównym w singlu oznacza nagrodę w wysokości 80 tys. dolarów, a awans do drugiej rundy wyceniono na 121 tys. USD.

 

ZOBACZ TAKŻE: US Open: Dzika karta dla sióstr Williams w deblu

 

60,1 mln dolarów to najwyższa pula nagród spośród wszystkich czterech turniejów wielkoszlemowych w tym sezonie. Budżet premiowy w Australian Open wyniósł ok. 52 mln USD, a we French Open i Wimbledonie ok. 49 mln.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie