Fortuna Puchar Polski: Sześć goli w pierwszej połowie! Korona Kielce z awansem po thrillerze

Korona Kielce pokonała Stal Rzeszów po serii rzutów karnych.

Korona Kielce awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego pokonał na wyjeździe Stal Rzeszów po serii rzutów karnych 7-6. Po 90 minutach i dogrywce na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Tak szalonej pierwszej połowy nikt się chyba nie spodziewał. "Złocisto-Krwiści" wyszli na prowadzenie już po kwadransie gry. W ciągu dwóch minut Jewgienij Szykawka dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy Wiktora Kaczorowskiego.

Piłkarze Ojrzyńskiego długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 22. minucie bramkę kontaktową zdobył Łukasz Góra, a chwilę później stan rywalizacji wyrównał Bartłomiej Paczobut.

Kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na na nudę, bo po pół godzinie rywalizacji na tablicy świetlnej widniał wynik 3:2 dla Korony. Tym razem do bramki rywali trafił Jacek Kiełb.

Gdy wydawało się, że goście zejdą na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu, sędzia podyktował rzut karny dla Stali. "Jedenastkę" na gola zamienił Piotr Głowacki.

Po pierwszej, znakomitej dla oka połowie, w drugiej nie zobaczyliśmy bramek. To oznaczało, że po krótkiej przerwie fani obu zespołów będą świadkami dogrywki. W niej również piłkarzom zabrakło skuteczności i o awansie do kolejnej rundy rozgrywek musiały zdecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy Korony i to oni zagrają w 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

Stal Rzeszów - Korona Kielce 3:3 po dogrywce, karne 6:7 (3:3, 3:3)

Bramki: Góra 22, Poczobut 25, Głowacki 39 (k) - Szykawka 15, 16, Kiełb 32

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Krystian Wrona, Piotr Głowacki - Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Wiktor Kłos (84. Igor Ławrynowicz) - Kacper Sadłocha (71. Kacper Piątek), Patryk Małecki (71. Dawid Olejarka), Ramil Mustafajew (62. Andreja Prokić)

Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Grzegorz Szymusik (9. Adrian Danek), Mario Zebić (46. Miłosz Trojak), Radosław Seweryś, Sasa Balić - Jacek Kiełb, Ronaldo Deaconu (61. Luka Zarandia), Oskar Sewerzyński (106. Adam Deja), Dalibor Takac (46. Marcin Szpakowski), Dawid Błanik - Jewgienij Szykawka

Żółte kartki: Góra, Wrona, Polowiec - Zapytowski, Deaconu, Szpakowski, Danek