MŚ siatkarzy 2022: Grupa B – wyniki meczów, skróty, końcowa tabela. Kto awansował?

Grupę B wygrali siatkarze Brazylii, a Katar zajął czwarte miejsce w tabeli.

Drużyny grupy B siatkarskich mistrzostw świata 2022 jako pierwsze zakończyły rywalizację w tej części turnieju. Pierwsze miejsce w tabeli wywalczyła reprezentacja Brazylii, drugie Japonia i to te dwie ekipy wywalczyły bezpośredni awans do 1/8 finału. Trzecią lokatę zajęła Kuba. Tabelę grupy zamknął Katar. Sprawdź wyniki meczów, skróty i końcową tabelę grupy B MŚ siatkarzy 2022.

Grupę B wygrali Brazylijczycy. Wicemistrzowie świata z 2018 roku męczyli się w pierwszym spotkaniu z Kubą, przegrali dwa pierwsze sety, ale zdołali odwrócić losy seta i wygrać zaciętego tie-breaka 18:16. W dwóch kolejnych meczach wygrali już pewnie – pokonali Japonię i Katar po 3:0.

O drugim miejscu w grupie zadecydowała konfrontacja Japonii z Kubą. Japończycy pewnie wygrali premierową partię, w drugiej lepsi byli Kubańczycy. Trzecia odsłona przebiegała pod dyktando siatkarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Czwartą partię lepiej rozpoczęli Kubańczycy, ale w środkowej części seta Japonia odrobiła straty, a w końcówce znów dominowała na parkiecie i pewnie wygrała 25:19. Dzięki zwycięstwu 3:1 reprezentacja Japonii zajęła drugie miejsce w grupie i wywalczyła bezpośredni awans do 1/8 finału. Kuba musi czekać na wyniki pozostałych grup i tabelę drużyn z trzecich miejsc; szansę na awans z bilansem meczów 1–2 i czterema zdobytymi punktami ma jednak spore.

Na czwartym miejscu rywalizację w grupie B zakończył Katar. Drużyna debiutująca w finałach MŚ zanotowała trzy porażki – 0:3 z Japonią, 1:3 z Kubą, 0:3 z Brazylią. Zaprezentowała się jednak ambitnie, w kilku setach nawiązując wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalami.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 są rozgrywane w dniach 26 sierpnia - 11 września w Polsce i Słowenii. W turnieju grają 24 drużyny, które podzielono na sześć grup. Do 1/8 finału awansują ekipy, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w tabeli oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Wyniki meczów grupy B MŚ siatkarzy 2022:

2022-08-26: Brazylia – Kuba 3:2 (31:33, 21:25, 25:16, 25:17, 18:16) [SKRÓT MECZU]
2022-08-26: Japonia – Katar 3:0 (25:20, 25:18, 25:15) [SKRÓT MECZU]

2022-08-28: Kuba – Katar 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:19) [SKRÓT MECZU]
2022-08-28: Brazylia – Japonia 3:0 (25:21, 25:18, 25:16) [SKRÓT MECZU]

2022-08-30: Brazylia – Katar 3:0 (25:13, 25:23, 26:24) [SKRÓT MECZU]
2022-08-30: Japonia – Kuba 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:19) [SKRÓT MECZU]