US Open: Magda Linette nie wykorzystała szansy. Karolina Pliskova gra dalej

Magda Linette

Magda Linette ma czego żałować... W meczu z Karoliną Pliskovą doprowadziła do trzeciego seta i prowadziła w nim już 4:1. W tym momencie Czeszka zdołała się podnieść i ostatecznie wygrała 6:2, 4:6, 7:6.

W światowym rankingu Linette zajmuje 73. miejsce. Z Pliskovą mierzyła się już po raz ósmy i doznała siódmej porażki.

30-letnia poznanianka swojej rówieśniczce uległa po ponad dwuipółgodzinnym boju, ale początek spotkania nie zapowiadał wyrównanej walki. W pierwszym secie była liderka światowego rankingu szybko przejęła inicjatywę i gładko go wygrała.

W drugim natomiast obie tenisistki długo utrzymywały swoje podanie. Tak było do stanu 5:4 dla Linette. Chwilę później Polka niespodziewanie przełamała rywalkę i wyrównała wynik meczu.

Mnóstwo emocji było w trzeciej partii, w której Linette prowadziła już 4:1. Ostatecznie jednak o losach meczu zadecydował tie-break. Lepiej zaczęła go Pliskova, po paru minutach prowadziła w nim 7-2. Linette poderwała się do walki i zdobyła sześć punktów z rzędu. Do wygrania meczu brakowało jej jeszcze tylko dwóch.

Faworyzowana Czeszka przezwyciężyła jednak chwilę słabości. Wygrała trzy kolejne punkty i awansowała do drugiej rundy. Jej kolejną rywalką będzie rodaczka Marie Bouzkova.

Linette po raz ósmy wystąpiła w zasadniczej części zmagań na kortach Flushing Meadows. Jej najlepszym wynikiem pozostaje 3. runda, w której dotarła w 2020 roku.

W tegorocznej edycji US Open zaprezentowało się już czworo Polaków, ale pierwszą rundę przebrnęła tylko Iga Świątek. Liderka rankingu wcześniej we wtorek pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 6:3, 6:0. W poniedziałek odpadli Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch.