Vuelta a Espana: Lider wyścigu Remco Evenepoel wygrał "czasówkę"

Remco Evenepoel

Lider klasyfikacji generalnej wyścigu Vuelta a Espana Belg Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) wygrał 10. etap imprezy, jazdę indywidualną na czas na odcinku 30,9 km z Elche do Alicante. Trasę pokonał w 33.18 i miał zdecydowaną przewagę nad konkurentami.

Drugie miejsce zajął triumfator trzech poprzednich edycji Vuelty Primoz Roglic (Jumbo-Visma), który do Evenepoela stracił 48 sekund. Słoweniec awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, bo dopiero 10. czas miał dotychczasowy wicelider Hiszpan Enric Mas (Movistar), który od Belga był wolniejszy o 1.51.

Trzecie miejsce zajął we wtorek kolega z teamu Evenepoela Francuz Remi Cavagna z równo minutą straty. Łukasz Owsian (Arkea Samsic) miał 89., natomiast Kamil Małecki (Lotto Soudal) - 135. rezultat.

We wtorek z powodu infekcji COVID-19 nie wystartowali m.in. zwycięzca drugiego i trzeciego etapu tegorocznej edycji Irlandczyk Sam Bennett (Bora-hansgrohe), Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos Grenadiers) czy Duńczyk Mathias Norsgaard (Movistar). W sumie z powodu koronawirusa z imprezy wycofało się już kilkunastu kolarzy.

W klasyfikacji generalnej po 10 z 21 etapów Evenepoel ma 2.41 przewagi nad Roglicem i 3.03 nad Masem. Polacy nie mieszczą się w pierwszej setce.

Vuelta zakończy się 11 września w Madrycie.