Fortuna Puchar Polski: Śląsk Wrocław wypunktował rywala

Erik Exposito zdobył dwie bramki w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław nie miał żadnych problemów z awansem do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. W 1/32 finału rozgrywek zespół prowadzony przez Ivana Djurdjevicia pokonał na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (1:0). Dubletem w tym spotkaniu popisał się Erik Exposito.

Wrocławianie od 34. minuty grali z przewagą zawodnika, po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał pomocnik Ruchu Jakub Mikołajczyk. Gdy wydawało się, że grający w "dziesiątkę" gospodarze zejdą na przerwę bez straty gola, do siatki trafił Exposito.

Tuż po zmianie stron było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Bergier, a kwadrans później, bramkę dla gości zdobył Patryk Janasik. Z kolei w 74. minucie wynik spotkania ustalił hiszpański napastnik Śląska Exposito, dla którego był to drugi gol strzelony tego popołudnia.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)

Bramki: Exposito 45, 74, Bergier 46, Janasik 61

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rafał Rakowiecki - Damian Decewicz (81. Adrian Romanowski), Patryk Pasko, Piotr Faszczewski, Jakub Mikołajczyk - Kacper Skibko, Maciej Zieniewicz (46. Mateusz Kul), Michał Grochowski, Michał Steć (Mariusz Piszczatowski), Paweł Brokowski (Aleksander Drewnowski) - 7. Kamil Jackiewicz (Dawid Hładuniuk)

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Konrad Poprawa (46, Łukasz Bejger), Diogo Verdasca, Victor Garcia - John Yeboah, Patrick Olsen (46, Sebastian Bergier), Javier Ajenjo Hyjek (54, Adrian Bukowski), Nahuel Leiva, Dennis Jastrzembski (46, Patryk Janasik) - Erik Exposito

Żółta kartka: Grochowski

Czerwona kartka: Mikołajczyk