Roszada w polskiej kadrze? "Pokazuje, że jest gotowy"

Siatkówka
Roszada w polskiej kadrze? "Pokazuje, że jest gotowy"
fot. Polsat Sport
Tomasz Fornal

We wtorkowym meczu ze Stanami Zjednoczonymi z pozytywnej strony pokazał się Tomasz Fornal, który był zmiennikiem Aleksandra Śliwki. Rezerwowy przyjmujący ożywił grę drużyny i przyczynił się do zwycięstwa 3:1. W studiu Polsatu Sport eksperci zastanawiali się, czy Fornal jest gotowy na grę w wyjściowej szóstce.

Daniel Pliński zwracał uwagę, że rola podstawowego zawodnika znacząco różni się od zmiennika. Wejście na boisko w trakcie gry jest jego zdaniem łatwiejsze, niż przebywanie na nim od samego początku. - Nie wiemy, jak Fornal zachowa się na boisku, kiedy wyjdzie w pierwszej szóstce. Trzeba pamiętać, że na wyjściowych zawodnikach spoczywa największe obciążenie. Rezerwowi mają niewiele do stracenia - tłumaczył ekspert.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Fornal wziął kolegę w obronę. "Potrafi prezentować niesamowity poziom"

 

Ryszard Bosek zauważał z kolei, że trener Grbić poświęcał po meczu dużo uwagi Aleksandrowi Śliwce, któremu spotkanie nie wyszło, i który został zmieniony właśnie przez Fornala. - Trener zdaje sobie sprawę, że zawodnik jest w trudnym momencie. Myślę, że powtarzał mu, żeby był twardy, nie załamywał się i sam w siebie uwierzył - powiedział Bosek.

 

Z taką opinią zgodził się Pliński. - Mam wrażenie, że trener Grbić jest twardy w swoich postanowieniach i bardzo wierzy w ludzi, których wypuszcza na boisko. Moim zdaniem w 1/8 finału w wyjściowym składzie znajdzie się Aleksander Śliwka. Tomasz Fornal faktycznie pokazuje jednak, że jest gotowy i może pomóc - stwierdził były reprezentant Polski.

 

 

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie