US Open: Iga Świątek - Sloane Stephens? Kiedy mecz? O której godzinie?

Iga Świątek

Iga Świątek bez trudu awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. W pierwszym meczu na amerykańskich kortach pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 6:3, 6:0. W drugiej rundzie zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens? Kiedy mecz Świątek - Stephens? O której godzinie mecz Świątek - Stephens?

Spotkanie z Paolini Świątek zaczęła bardzo dobrze i szybko objęła prowadzenie 4:1. Później jednak zawodził ją serwis i kolejne gemy wygrywała tylko przy podaniu rywalki.

Drugi set był już całkowitą dominacją 21-letniej raszynianki. Znacznie lepiej serwowała i trzykrotnie przełamała rywalkę. W efekcie po 67 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa. W całym meczu Świątek zanotowała 14 zagrań kończących, wobec pięciu Paolini. Obie popełniły po 18 niewymuszonych błędów.

W drugiej rundzie US Open Świątek zagra z Amerykanką Sloane Stephens. To zawodniczka sklasyfikowana na 51. miejscu w rankingu WTA. W pierwszej rundzie wyeliminowała Belgijkę Greet Minnen.

Świątek - Stephens: Kiedy mecz? O której godzinie?

Mecz Iga Świątek - Sloane Stephens rozpocznie się w czwartek 1 września 2022 roku. Początek o godz. 18:00.