US Open: Iga Świątek z awansem do III rundy

Iga Świątek

Iga Świątek bez większych problemów wyeliminowała z nowojorskiego turnieju jego zwyciężczynię z 2017 roku - Sloane Stephens. Liderka rankingu WTA triumfowała 2:0 (6:3, 6:2) i awansowała do III rundy wielkoszlemowego US Open.

Świątek rozpoczęła pierwszego seta od bardzo szybkiego przełamania. Polka wykorzystała liczne błędy Amerykanki i wygrała pierwszego gema przy jej podaniu, obejmując prowadzenie w secie 2:0.

Niestety gra raszynianki również nie zachwycała i w trzecim gemie nastąpiło przełamanie powrotne. Pierwsza dłuższa wymiana miała miejsce dopiero przy 0:15 dla zwyciężczyni tegorocznego Rolanda Garrosa w czwartym gemie, wcześniej gra była bardzo szarpana. Po walce na przewagi lepsza okazała się Świątek, ponownie odskakując swojej rywalce.

Obie panie dalej nie prezentowały na korcie zbyt dużych fajerwerków, ale to Świątek była skuteczniejsza i doprowadziła do wyniku 4:1. W szóstym gemie, mimo kilku piłek wyrzuconych na aut, Stephens dała sobie trochę oddechu, wygrywając i zmniejszając straty. Zawodniczki solidarnie utrzymały swoje podania do końca seta, w konsekwencji czego Świątek triumfowała w nim 6:3.

Druga odsłona polsko-amerykańskiej rywalizacji miała bliźniaczy początek do tej inauguracyjnej. Liderka światowego rankingu błyskawicznie przełamała Stephens, a następnie poszła za ciosem i otworzyła seta wynikiem 2:0. Urodzona na Florydzie tenisistka próbowała podnieść rękawicę rzuconą przez Świątek, ale w ostatecznym rozrachunku stać ją było tylko na wygranie dwóch gemów.

W meczu z dużą liczbą błędów własnych reprezentantka Polski popełniła ich mniej i po 75 minutach zameldowała się w III rundzie turnieju w stolicy Stanów Zjednoczonych.