Kogo nie zobaczymy w Tauron Lidze w sezonie 2022/23? Siatkarki, które przeszły do klubów zagranicznych

Siatkówka

Najważniejsze ruchy transferowe przed kolejnym sezonem Tauron Ligi już za nami. Kluby dokonały wielu interesujących wzmocnień, a w polskiej ekstraklasie siatkarek pojawiło się kilka nowych gwiazd. Niektórych zawodniczek jednak nie zobaczymy w nadchodzących rozgrywkach. Kto opuścił Tauron Ligę? Sprawdź najciekawsze siatkarskie transfery z Polski do klubów zagranicznych.

Wśród zawodniczek, które w przyszłym sezonie postanowiły grać poza Polską, nie brakuje znanych nazwisk. Po bardzo udanym sezonie w Developresie, Kara Bajema zdecydowała się na przenosiny do VakifBanku. Veronica Jones-Perry w ostatnich sezonach reprezentowała barwy klubów E.Leclerc Radomka, Grot Budowlani i ŁKS Commercecon, w kolejnym będzie czarować kibiców klubu z Rio de Janeiro. Szwedzka przyjmująca Alexandra Lazic, po dwóch latach gry w Polsce (Developres, Radomka), będzie kontynuowała karierę w Italii.

 

Zobacz także: Nowy zespół w Tauron Lidze siatkarek

 

Na występy w zagranicznych klubach zdecydowało się również kilka polskich siatkarek. Malwina Smarzek rozpoczęła miniony sezon w Lokomotiwie Kaliningrad, a po rozwiązaniu kontraktu została w marcu siatkarką Developresu Bella Dolina Rzeszów. W kolejnych rozgrywkach będzie siatkarką brazylijskiego Osasco Voleibol Clube. Martyna Grajber będzie grała we włoskim Pinerolo. Olivia Różański, po dwóch sezonach w Legionowie, również przenosi się do Italii. Katarzyna Zaroślińska-Król po czternastu sezonach gry w polskiej ekstraklasie, zdecydowała się na pierwszy zagraniczny kontrakt. W przyszłym sezonie wzmocni grecki PAOK Saloniki.

 

Siatkarki, które opuściły Tauron Ligę po sezonie 2021/22 i będą grały w klubach zagranicznych w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie