MŚ siatkarzy 2022: Gliwice oferują mnóstwo atrakcji dla kibiców

Siatkówka
MŚ siatkarzy 2022: Gliwice oferują mnóstwo atrakcji dla kibiców
fot. PAP
Cztery mecze 1/8 finału i dwa ćwierćfinały mistrzostw świata siatkarzy zostaną rozegrane w Arena Gliwice.

Cztery mecze 1/8 finału i dwa ćwierćfinały mistrzostw świata siatkarzy zostaną rozegrane w Arena Gliwice. Przed halą znajdzie się Mistrzowska Strefa Siatkówki dla kibiców, samorząd przygotował internetowy serwis dla turniejowych gości.

Będzie działała w sobotę i niedzielę. Zaplanowano m.in. spotkanie z byłym reprezentantem Polski Marcinem Prusem, siatkarski tor przeszkód i konkursy z nagrodami.

 

- Z wielkimi nadziejami i ogromną niecierpliwością czekaliśmy na zmagania najlepszych siatkarzy naszego globu. To najlepszy czas na to, aby Arena Gliwice, ultranowoczesna hala widowiskowo-sportowa, stała się również wizytówką światowej siatkówki. Już niejednokrotnie przeżywaliśmy w niej niezapomniane sportowe emocje. Tym razem liczymy na więcej– powiedział prezydent miasta Adam Neumann.

 

W Gliwicach w niedzielnych spotkaniach 1/8 finału reprezentacja USA zagra z Iranem, a Polska z Tunezją. We wtorek w tej samej fazie Serbia zmierzy się z Argentyną, a Brazylia z Iranem. Dwa gliwickie ćwierćfinały zaplanowano na czwartek.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ siatkarzy 2022: Drabinka. Jak wygląda potencjalna droga Polaków do finału?

 

Samorząd Gliwic uruchomił serwis internetowy (po polsku i angielsku) zawierający informacje przydatne kibicom odwiedzającym miasto przy okazji turnieju - pod adresami siatkowka.gliwice.eu oraz volleyball.gliwice.eu

 

Przedsiębiorcy (m.in. restauratorzy czy hotelarze) chcący, by informacja o ich firmie znalazła się na tych stronach muszą się zobowiązać do udzielania co najmniej 10 procent zniżki osobom, które w dniach 3-11 września zgłoszą się do nich z biletem na mecz rozgrywany w Gliwicach.

 

Gospodarzem pozostałych spotkań tych rund będzie stolica Słowenii - Lublana. Półfinały i mecze o medale zostaną rozegrane w katowickim Spodku, który gościł wcześniej rywalizację w dwóch grupach.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie