ME U–19 siatkarek 2022: Polska – Serbia. Relacja i wynik na żywo

Polskie siatkarki zagrają z Serbią w półfinale mistrzostw Europy U–19, rozgrywanych w Macedonii Północnej. Czy podopieczne trenera Wiesława Popika wywalczą awans do wielkiego finału? Relacja i wynik na żywo z meczu Polska – Serbia na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Polski rywalizowała w grupie I ME U–19 siatkarek rozgrywanych w Skopje. Polki odniosły cztery zwycięstwa (Grecja 3:0, Słowenia 3:0, Finlandia 3:2, Macedonia Północna 3:0) i poniosły jedną porażkę (Włochy 0:3). Z takim bilansem zajęły drugie miejsce w grupie i wywalczyły awans do półfinału.

Serbia w efektownym stylu wygrała grupę II. Pokonała kolejno Szwajcarię 3:0, Rumunię 3:0, Turcję 3:0, Chorwację 3:0 oraz Holandię 3:0. Przeszła więc pierwszą fazę turnieju nie tylko z kompletem zwycięstw, ale też bez straty seta. Czy dobra passa zostanie przerwana w meczu z Polską?

W drugim półfinale Włochy zagrają z Holandią. W rywalizacji o miejsca 5–8 dojdzie do konfrontacji Słowenia – Chorwacja i Turcja – Finlandia. Udział w turnieju zakończyły na fazie grupowej Grecja, Macedonia Północna, Rumunia i Szwajcaria.

Relacja na żywo z meczu Polska – Serbia w sobotę 3 września o godzinie 19.30 na Polsatsport.pl.