Serie A: Milan lepszy od Interu w derbach Mediolanu. Rafael Leao bohaterem

Milan lepszy od Interu w derbowym meczu.

AC Milan i Inter Mediolan zmierzyły się w sobotę w meczu derbowym. Górą okazali się mistrzowie Włoch, triumfując 3:2. Bohaterem spotkania był Rafael Leao - Portugalczyk strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Podopieczni Simone Inzaghiego wyszli na prowadzenie w 21. minucie. Prostopadłe podanie wzorowo wykorzystał Marcelo Brozović, który otworzył wynik meczu. Kilka minut później było już 1:1. Podanie Sandro Tonaliego na gola zamienił Leao.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Milanu. W 54. minucie Olivier Giroud wykorzystał dogranie Leao i dał prowadzenie podopiecznym Stefano Piolego. Sześć minut później było już 3:1 dla mistrzów Włoch. Tym razem Francuz dograł do Portugalczyka, a ten popisał się skuteczną indywidualną akcją i pokonał Samira Handanovicia.

Kilka minut było już "tylko" 3:2 dla Milanu. Gola dla Interu strzelił Edin Dzeko, który pojawił się na murawie chwilę wcześniej. W końcówce "Nerazzurri" dążyli do wyrównania, jednak świetnie tego dnia dysponowany był Mike Maignan i spotkanie zakończyło się wygraną aktualnych mistrzów kraju.

AC Milan - Inter Mediolan 3:2 (1:1)
Bramki: Leao 29, 60, Giroud 54 - Brozović 21, Dzeko 67