Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia rozbiła u siebie GKS Tychy

Arka Gdynia odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo w spotkaniu dziewiątej kolejki Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali u siebie z GKS Tychy aż 5:0. Ekipa z Trójmiasta awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Już do przerwy było 3:0. Dwa gole strzelił Omran Haydary, a jedno trafienie dołożył Karol Czubak. Pięć minut po zmianie stron na 4:0 podwyższył Mateusz Stępień. Wynik meczu w 59. minucie gry ustalił Czubak.

Gdynianie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w lidze. Tydzień temu piłkarze trenera Tarasiewicza wygrali w Katowicach z GKS. Niedzielna wygrana pozwoliła Arce wskoczyć na drugą lokatę w Fortuna 1 Lidze. To miejsce zespół z Trójmiasta utrzyma co najmniej do poniedziałku. Wtedy ŁKS Łódź rozegra ostatni mecz w kolejce z Górnikiem Łęczna.

Z kolei GKS Tychy boleśnie przerwał serię trzech meczów bez porażki. W poprzedniej kolejce tyszanie podzielili się punktami z Apklan Resovią. Wcześniej pokonali kolejno Wisłę Kraków i Sandecję Nowy Sącz.

Arka Gdynia - GKS Tychy 5:0 (3:0)

Bramki: Omran Haydary 21, 23, Karol Czubak 34, 59, Mateusz Stępień 50