Zdecydowane zwycięstwo nad Tunezją! Polscy siatkarze zameldowali się w ćwierćfinale MŚ

W meczu 1/8 finału siatkarskich MŚ Polska pokonała Tunezję 3:0.

Reprezentacja Polski wygrała z Tunezją 3:0 w meczu 1/8 finału mistrzostw świata siatkarzy rozegranym w Arenie Gliwice. W ćwierćfinale Polacy zagrają ze Stanami Zjednoczonymi, którzy we wcześniejszym niedzielnym spotkaniu pokonali 3:2 Turcję.

Początek spotkania to wyrównana walka obu drużyn. Tunezyjczycy długo trzymali punktowy kontakt z gospodarzami, ale w środkowej części seta pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki. Ten element pozwolił Polakom szybko zbudować przewagę – asami popisali się Mateusz Bieniek (15:13), Marcin Janusz, Aleksander Śliwka (19:15) i Jakub Kochanowski (21:16). Gospodarze spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Śliwka (25:20).

W drugiej odsłonie polscy siatkarze szybciej osiągnęli wyraźną przewagę. Serią kapitalnych zagrywek popisał się Kochanowski i było 11:5. W dalszej części seta Polacy powiększali przewagę i kontrolowali sytuację (18:11), skuteczniej od rywali prezentując się w ataku i w bloku. Wynik na 25:15 ustalił Łukasz Kaczmarek skutecznym atakiem po bloku.

Początek seta numer trzy to nadal wyraźna przewaga Polaków i kłopoty Tunezyjczyków w przyjęciu (8:3). Gospodarze zanotowali później drobny przestój (9:8), zepsuli kilka zagrywek. W środkowej części seta odbudowali przewagę (16:12), ale nadal popełniali błędy i rywale znów złapali kontakt. W końcówce Polacy znów przejęli inicjatywę. Dwa błędy rywali i punktowy blok pozwoliły odskoczyć na cztery oczka (21:17). Dwa ostatnie punkty przyniosły Polakom kolejne pomyłki Tunezyjczyków - w polu zagrywki i w ataku (25:20).

Najwięcej punktów: Kamil Semeniuk (13), Bartosz Kurek (11), Jakub Kochanowski (10) – Polska; Aymen Bouguerra (10) – Tunezja. Dominacja Polaków w ataku i polu zagrywki (9–1), ale też więcej błędów własnych od rywali (24–19).

Reprezentacja Polski zagra w ćwierćfinale z Amerykanami, którzy we wcześniejszym niedzielnym meczu wygrali 3:2 z Turcją. Mecz Polska - USA zostanie rozegrany w czwartek 8 września w Gliwicach.

Polska – Tunezja 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

Polska: Polska: Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Karol Kłos, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek. Trener: Nikola Grbić.
Tunezja: AhmedKadhi, Khaled Ben Slimene, Elyes Karamosli, Hamza Nagga, Selim Mbareki, Aymen Bouguerra – Taieb Korbosli (libero) oraz Mahdi Ben Tahar, Rami Bennour. Trener: Antonio Giacobbe.

Sędziowie: Rogério Espicalsky (Brazylia) – Francisco Cespedes Lassi (Dominikana).