MŚ siatkarzy 2022: Ukraina niespodziewanie w ćwierćfinale! Holendrzy bez szans

Siatkarska reprezentacja Ukrainy

Reprezentacja Ukrainy siatkarzy niespodziewanie pokonała Holandię 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) w 1/8 finału mistrzostw świata. Tym samym nasi wschodni sąsiedzi w kolejnej rundzie turnieju zmierzą się ze Słoweńcami, którzy wygrali w sobotę z Niemcami.

Podopieczni Ugisa Krastinsa rozpoczęli mecz z wysokiego C. Zdobyli trzy punkty z rzędu i nie oddali prowadzenia do końca seta, wygrywając 25:16.

Kolejną partię lepiej zainaugurowali Holendrzy (5:2). Później do głosu doszli rywale, wyrównując stan rywalizacji (14:14). Druga część tej odsłony zdecydowanie należała do naszych sąsiadów, którzy zwyciężyli do 19.

W trzecim secie również dominowali, a Holendrzy ani razu nie wyszli na prowadzenie. Spotkanie zakończył atakiem ze środka Jurij Semeniuk.

Ukraińcy zdobyli w całym meczu aż 11 punktów po bloku, natomiast Holendrzy zaledwie jeden.

Ukraina - Holandia 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)