Brazylia pewnie ograła Iran. Poznaliśmy ostatniego ćwierćfinalistę MŚ siatkarzy 2022

Brazylia pewnie wygrała z Iranem w meczu 1/8 finału MŚ w siatkówce.

W ostatnim meczu 1/8 finału mistrzostw świata siatkarzy 2022 Brazylia wygrała z Iranem 3:0. Spotkanie rozegrano w Gliwicach. W czwartkowym ćwierćfinale Brazylijczycy zmierzą się z reprezentacją Argentyny.

Pierwszy set to dominacja siatkarzy z Brazylii. Szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów (9:4) i dominowali na przestrzeni seta, mając ogromną przewagę w ataku. Rywale właściwie tylko przez moment podłączyli się do gry, gdy asem serwisowym popisał się Mohammad Manavi, było 15:13. Później jednak Brazylijczycy kontynuowali marsz po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Joandry Leala (25:17).

W drugiej odsłonie oglądaliśmy bardziej wyrównaną walkę obu ekip. Co prawda znów lepiej rozpoczęli siatkarze Canarinhos (6:2), ale Iran szybko odrobił straty (7:7). W środkowej części seta Brazylijczycy znów odskoczyli na kilka oczek (13:10), utrzymywali dobre przyjęcie, byli skuteczni w ataku i dobrze prezentowali się w polu zagrywki. W końcówce Irańczycy zdołali jednak złapać punktowy kontakt. Po dwóch prostych błędach siatkarzy z Brazylii było 22:21. Dwa skuteczne ataki Leala w ostatnich akcjach seta wyjaśniły jednak sytuację (25:22).

Set numer trzy, to wyrównany początek (10:10), ale w środkowej części seta znów inicjatywę przejęli siatkarze z Ameryki Południowej (13:10, 16:13). Wydawało się, że Brazylijczycy opanowali sytuację, tymczasem przeciwnicy zerwali się do walki i odrobili straty (17:17). Partię rozstrzygnęła emocjonująca końcówka. Brazylijczycy przegrywali 22:23, gdy asem serwisowym popisał się Saber Kazemi. Atak i blok Leala oznaczały piłkę meczową dla ekipy Canarinhos. W pole zagrywki powędrował Bruno Rezende; sędzia najpierw stwierdził aut, ale weryfikacja pokazała, że brazylijski rozgrywający posłał piłkę w końcową linię (25:23).

Skrót meczu Brazylia - Iran:

Najwięcej punktów: Joandry Leal (20), Rodrigo Leao (8), Lucas Saatkamp (8), Flavio Gualberto (8) – Brazylia; Milad Ebadipour (8), Mohammad Javad Manavinejad (8), Amir Hossein Esfandiar (8) – Iran.

Brazylia – Iran 3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

Brazylia: Wallace De Souza, Joandry Leal, Rodrigo Leao, Fernando Gil Kreling, Lucas Saatkamp, Flavio Gualberto – Thales Hoss (libero) oraz Felipe Roque, Bruno Rezende. Trener: Renan Dal Zotto.
Iran: Milad Ebadipour, Amir Hossein Toukhteh, Mohammad Javad Manavinejad, Aliasghar Mojarad, Amin Esmaeilnejad, Mohammad Taher Vadi – Mohammad Reza Hazratpour (libero) oraz Saber Kazemi, Amir Hossein Esfandiar, Javad Karimisouchelmaei. Trener: Behrouz Ataei.

Sędziowie: Denny Cespedes (Dominikana), Juraj Mokry (Słowacja).