Liga Mistrzów: Sensacja! Dinamo Zagrzeb pokonało Chelsea

Dinamo Zagrzeb sprawiło nie lada niespodziankę! Na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów Chorwaci pokonali u siebie Chelsea 1:0. Bohaterem meczu okazał się Mislav Orsić.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego sprawa była jasna. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Chelsea byłby uznany za sensację. Tym bardziej, że "The Blues" latem nie oszczędzali na transferach, sprowadzając takich piłkarzy, jak Wesley Fofana, Marc Cucurella, Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly czy Pierre-Emerick Aubameyang.

Ku zaskoczeniu wielu kibiców, gospodarze w 13. minucie objęli prowadzenie po wzorowym kontrataku. Przejęcie piłki, dwa podania i Orsić przebiegł pół boiska, po czym bez problemów pokonał bramkarza.

- Co za wspaniała akcja, co za kontra! - zachwycał się komentujący ten mecz Maciej Żurawski.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse - piłkę po strzale Stefana Ristovskiego bramkarz sparował na poprzeczkę, natomiast w końcówce Reece James trafił w słupek. Ostatecznie żaden z zawodników nie wpisał się na listę strzelców. Tym samym sensacja stała się faktem!

Dinamo Zagrzeb - Chelsea FC 1:0 (1:0)

Bramka: Mislav Orsić 13