US Open: Casper Ruud pierwszym półfinalistą

Casper Ruud

Rozstawiony z nr. 5 Norweg Casper Ruud wygrał z Włochem Matteo Berrettinim 6:1, 6:4, 7:6 (7-4) i jako pierwszy awansował do półfinału tegorocznego US Open. Jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku Nicka Kyrgiosa z Karenem Chaczanowem.

Norweg od początku narzucił rywalowi swoje warunki gry i szybko triumfował w pierwszym secie, pozwalając mu jedynie na wygranie jednego gema. Berrettini w drugiej partii zaczął grać nieco lepiej, jednak mimo pogoni w końcówce nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W trzecim secie wydawało się, że Włoch zdoła przedłużyć rywalizację, bowiem prowadził już 5:2. Ruud przełamał jednak rywala, po czym pewnie utrzymał swoje podanie i okazał się minimalnie lepszy w tie-breaku.

"To był najlepszy początek meczu w całej mojej karierze" - przyznał po spotkaniu Norweg.

Wobec porażki Daniiła Miedwiediewa w 1/8 finału Ruud ma szansę na zostanie nowym numerem jeden na świecie, podobnie jak Hiszpan Carlos Alcaraz.

"Oczywiście to dodatkowa motywacja. Próbuję to osiągnąć" - powiedział tenisista, który do US Open podchodził jako siódmy w rankingu ATP.

Jego rywala wyłoni starcie Australijczyka Kyrgiosa z Rosjaninem Chaczanowem, które zostanie rozegrane w nocy z wtorku na środę.