Zenit Kazań ogłosił następcę Bednorza. To były siatkarz Asseco Resovii

Siatkówka
Zenit Kazań ogłosił następcę Bednorza. To były siatkarz Asseco Resovii
fot. Cyfrasport
Sam Deroo w minionym sezonie grał w Asseco Resovii.

Zenit Kazań ogłosił nazwisko zagranicznego siatkarza, który zagra w tym klubie w kolejnym sezonie. Będzie nim Sam Deroo, który do stolicy Tatarstanu przeniesie się z Asseco Resovii. Belgijski przyjmujący zajmie więc miejsce Bartosza Bednorza. Drugim obcokrajowcem w barwach Zenita pozostanie amerykański rozgrywający Micah Christenson.

Sam Deroo urodził się w 1992 roku. Reprezentował barwy klubów Volleyteam Roeselare (2010–12), Pallavolo Modena (2012–14) oraz Blu Volley Werona (2014–15). W latach 2015–19 był siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Był niezwykle ważną postacią tej drużyny. Wywalczył w jej barwach m.in. trzy tytuły mistrza Polski (2016, 2017, 2019) oraz dwukrotnie Puchar Polski (2017, 2019). Po rozstaniu z kędzierzyńskim klubem związał się z Dynamo Moskwa. Wywalczył z nim mistrzostwo i Puchar kraju oraz Puchar CEV.

 

Zobacz także: Asseco Resovia – kadra na sezon 2022/23. Siatkarze, trener, transfery

 

W 2021 roku przeniósł się do Asseco Resovii. Miniony sezon nie był dla belgijskiego przyjmującego do końca udany. W barwach klubu z Rzeszowa rozegrał w PlusLidze 26 spotkań (91 setów), w których wywalczył 292 punkty. Asseco Resovia nie zdołała jednak awansować do strefy medalowej i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

 

Deroo kolejny sezon spędzi w Zenicie Kazań. Zastąpi tam Bartosza Bednorza. Przypomnijmy, że reprezentant Polski trafił do Kazania w 2020 roku. W połowie lutego 2022 przedłużył umowę na kolejny sezon. Po agresji Rosji na Ukrainę pojawiły się jednak wątpliwości, czy reprezentant Polski będzie kontynuował współpracę z klubem, a w maju oficjalnie ogłoszono jego odejście z Zenita.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie