Liga Mistrzów: SSC Napoli nie dało szans Liverpoolowi. Piotr Zieliński w roli głównej!

Piotr Zieliński strzelił dwa gole w meczu z Liverpoolem

SSC Napoli rozbiło Liverpool 4:1. Znaczący udział w zwycięstwie włoskiej ekipy miał Piotr Zieliński, który strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę.

W ostatnich sezonach los często kojarzył Napoli z Liverpoolem. Włoski i angielski klub wpadały na siebie w fazie grupowej Ligi Mistrzów w kampanii 2018/2019 i 2019/2020. W obu przypadkach neapolitańczycy wygrywali spotkania domowe - odpowiednio 1:0 i 2:0. Tym razem odstępstwa od normy także nie było.

Napoli odważnie rozpoczęło spotkanie, a na prowadzenie mogło wyjść, zanim upłynęła pierwsza minuta gry. Doskonale obrońcom urwał się Victor Osimhen, który minął także Alissona, po czym oddał strzał z ostrego kąta, ale piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka i wyleciała poza boisko. Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. W piątej minucie składną akcję zespołu finalizował Piotr Zieliński. Jego uderzenie zablokował ręką James Milner, a sędzia podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Polak i pewnym strzałem pokonał bramkarza Liverpoolu.

W 19. minucie arbiter znów wskazał na 11. metr od bramki - tym razem za faul Virgila Van Dijka na Osimhenie. Rzut karny wziął na siebie sam poszkodowany, ale jego uderzenie odbił Alisson. Brazylijski golkiper starał się mobilizować swoich kolegów, jednak niewiele mógł zrobić. W 31. minucie Andre Zambo Anguissa podwyższył na 2:0, a przy jego trafieniu asystował Piotr Zieliński. Tuż przed końcem pierwszej kolejne trafienie dla gospodarzy dołożył Giovanni Simeone.

Druga połowa od samego początku przyniosła kolejne emocje. W 47. minucie Piotr Zieliński skompletował dublet, podwyższając tym samym wynik na 4:0. Zaledwie dwie minuty później odpowiedział Liverpool. Pierwsze w tym meczu (i jak się okazało - ostatnie) trafienie dla "The Reds" zaliczył Luis Diaz.

Po piorunującym początku drugiej odsłony piłkarze obu drużyn uspokoili grę. Więcej goli kibice zgromadzeni na Stadionie imienia Diego Armando Maradony nie zobaczyli. Piotr Zieliński opuścił natomiast boisko w 74. minucie przy akompaniamencie gromkich braw.

SSC Napoli - Liverpool 4:1 (3:0)

Bramki: Piotr Zieliński 5, 47, Andre Zambo Anguissa 31, Giovanni Simeone 44 - Luis Diaz 49