Liga Konferencji: Siedem goli! Porażka Lecha po dramatycznej końcówce

Lech Poznań przegrał 3:4 na wyjeździe z Villarreal CF w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Bramkę na wagę zwycięstwa podopieczni Unaia Emery'ego zdobyli w 89. minucie spotkania. Wcześniej mistrz Polski odrobił dwa gole straty do rywali.

"Kolejorz" niespodziewanie wyszedł na prowadzenie w drugiej minucie meczu. Mikael Ishak wykorzystał niefrasobliwość Adriana De La Fuente, któremu odebrał piłkę w polu karnym. Szwed zagrał do Michała Skórasia, a ten miał przed sobą pustą bramkę. Skrzydłowy Lecha skierował futbolówkę do siatki i dał prowadzenie Lechowi.

Gospodarze zdobyli bramkę na 1:1 w 32. minucie gry. Samuel Chukwueze był niepilnowany w polu karnym i oddał precyzyjny strzał z woleja. Piłka zatrzepotała w siatce. Cztery minuty później było już 2:1 dla "Żółtej Łodzi Podwodnej". Strzał zza linii pola karnego oddał Alex Baena. Rykoszet zmylił Filipa Bednarka i bramkarz Lecha ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Tuż po stracie drugiego gola "Kolejorz" mógł wyrównać. Główkował Filip Dagerstal, ale trafił w poprzeczkę bramki Filipa Jorgensena. Chwilę potem było już 3:1 dla Villarreal. Drugą bramkę strzałem z bliskiej odległości zdobyła Baena.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do ekipy mistrza Polski. Ręką we własnym polu karnym zagrał Aissa Mandi. Rzut karny na gola pewnie zamienił Ishak. Kwadrans później poznaniacy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Tym razem to Skóraś zagrał do wychodzącego na wolne pole Ishaka. Szwedzki napastnik z zimną krwią wykorzystał sytuację "sam na sam".

Unai Emery zdecydował się na zmiany. Na placu gry zameldowali się m.in. Dani Parejo i Gerard Moreno. W końcówce meczu piłkarze Villarreal ruszyli do ataku, co zaowocowało golem na 4:3. Do siatki trafił Francis Coquelin. Francuz uderzył z półwoleja zza linii "szesnastki". Bednarek nie miał szans na skuteczną interwencję.

Lech próbował wyrównać, ale zabrakło czasu. Ostatecznie ekipa Villarreal wygrała 4:3 i zapisała na swoim koncie trzy punkty.

Villarreal CF - Lech Poznań 4:3 (3:1)

Bramki: Chukwueze 32, Baena 36, 40, Coquelin 89 - Skóraś 2, Ishak 47, 62

Villarreal CF: Filip Joergensen - Adrian de la Fuente (63. Kiko Femenía), Aissa Mandi, Jorge Cuenca, Johan Mojica - Samuel Chukwueze (80. Yeremy Pino), Francis Coquelin, Manu Morlanes (63. Dani Parejo), Manu Trigueros (46. Jackson Nicolas) - Alex Baena, Jose Luis Morales (63. Gerard Moreno)

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Michał Skóraś (78. Heorhij Citaiszwili), Radosław Murawski, Nika Kwekweskiri (90. Afonso Sousa), Jesper Karlstroem, Joao Amaral (71. Filip Szymczak) - Mikael Ishak (78. Kristoffer Velde)

Żółte kartki: Mandi, Cuenca, Chukwueze, Baena - Murawski