Wyjątkowa e-platforma dla dzieci, rodziców i nauczycieli od Fundacji Moniki Pyrek

Inne
Wyjątkowa e-platforma dla dzieci, rodziców i nauczycieli od Fundacji Moniki Pyrek
fot. Fundacja Moniki Pyrek

Fundacja Moniki Pyrek przygotowała specjalną e-platformę, na której dzieci, rodzice i nauczyciele mogą znaleźć wyjątkowe materiały dotyczące aktywnego stylu życia. Mistrzowie sportu przygotowali wyjątkowe treningi i sami prezentują, jak wykonywać ćwiczenia z danej dziedziny sportu. To kapitalne miejsce, w którym całe rodziny i nauczyciele mogą szukać inspiracji do wspólnej aktywności.

– Projekt „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, bo nie tylko wielu pedagogów, ale i całe rodziny doceniły materiały przygotowane przez doświadczonych instruktorów. Tak wyjątkowych pomysłów na lekcje WF czy aktywne spędzanie czasu nie da się znaleźć w żadnym innym miejscu. Dzięki e-platformie można korzystać z tych ćwiczeń nie biorąc udziału na miejscu w naszych spotkaniach – mówi Monika Pyrek, jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiej lekkiej atletyki. Nowe materiały na e-platformie prowadzonej przez Fundację Moniki Pyrek pojawiają się co kilka dni, więc warto często na nią zaglądać.

 

– To bardzo ciekawa platforma, która bardzo pomaga w urozmaiceniu zajęć w szkole – mówi Artur Kościuk, nauczyciel WF z Łodzi. – Dla nas nauczycieli to spore ułatwienie. Dzieci z chęcią wykonują rozmaite zadania, które można znaleźć na platformie, a dodatkowo motywuje je fakt, że mogą podpatrywać mistrzów sportu.

 

Forma e-platformy, czyli łatwość dostępu do wiedzy w niej zawartej powoduje, że tak naprawdę każdy chętny jest w stanie korzystać oraz czerpać z przygotowanych i prezentowanych na niej treningów i zabaw ruchowych. Co ważne, dostęp do e-platformy jest bezpłatny, zatem wszyscy mogą korzystać z wiedzy przekazywanej przez mistrzów sportu. Stworzenie i rozwój e-platformy współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

W e-platformie można znaleźć między innymi zestawy gier i zabaw, gotowe aktywne łamigłówki do ściągnięcia, planszówkę, zestawy zabaw na plaży, szerokie info o przepisach drogowych na rolki, rower, wrotki, a także zasady zachowania nad wodą, instruktaż jazdy na deskorolce, naukę gry w badmintona, naukę gry w tenisa z Klaudią Jans-Ignacik, ćwiczenia jogi dla maluszków. Wkrótce dodawane będą kolejne sporty, które przybliżą młodym ludziom gwiazdy, jak choćby wybitny reprezentant Polski w siatkówce Piotr Gruszka, lekkoatletyczny medalista mistrzostw świata Marek Plawgo, czy mistrz świata w pływaniu Paweł Korzeniowski.

 

– Cieszę się, że jest taka platforma i będzie się rozwijać – mówi Katarzyna Wojtalczyk, nauczycielka z Tomaszowa Mazowieckiego. – Każde nowe materiały, dotyczące kolejnych sportów będą pomagały nam wszystkim w przygotowaniu jeszcze ciekawszych zajęć w szkole, co z kolei może się przyczynić do tego, że dzieci będą chciały być aktywne w większym wymiarze. A o to nam wszystkim właśnie chodzi – dodaje.

 

Pełne informacje dotyczące projektu, materiały, gotowe treningi i zabawy związane z aktywnością fizyczną dla dzieci można znaleźć pod adresem alternatywnelekcjewf.pl.

RM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie