Finał US Open 2022: Świątek - Jabeur. Kiedy mecz? O której godzinie?

Finał US Open 2022: Iga Świątek - Ons Jabeur. Kiedy mecz? O której godzinie?

Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju US Open. Jej finałową rywalką będzie grająca z "piątką" Tunezyjka Ons Jabeur. Kiedy mecz Świątek - Jabeur? O której godzinie finał US Open 2022?

Półfinałową rywalką Polki była Aryna Sabalenka. Obie tenisistki zaczęły mecz agresywnie, starając się posyłać mocne uderzenia w okolice linii końcowej. Obie również początkowo popełniały sporo niewymuszonych błędów. Pierwsza swoją grę poprawiła 24-latka z Mińska. Od stanu 2:2 Białorusinka wygrała cztery gemy, a Świątek już tylko jeden.

W pierwszym secie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zanotowała tylko trzy zagrania wygrywające i 13 niewymuszonych błędów. Sabalenka miała siedem "winnerów" i 14 niewymuszonych błędów.

Po przerwie toaletowej drugą partię 21-letnia raszynianka zaczęła rewelacyjnie - wygrała dwa pierwsze gemy bez straty punktu. Świątek wywierała presję na rywalce, szczególnie przy jej drugim serwisie. W efekcie zwyciężyła 6:1 i wyrównała stan meczu.

Jak bardzo Świątek poprawiła się w drugim secie doskonale pokazuje statystyka - 10 zagrań kończących i siedem niewymuszonych błędów. Białorusinka, odpowiednio, sześć i 14.

Trzecia partia była bardzo zacięta, a długo utrzymywała się w niej lekka przewaga Sabalenki, która zaczęła seta od przełamania. Polka na dobre inicjatywę przejęła od stanu 3:4. Najpierw odrobiła przełamanie, potem gładko wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie ponownie przełamała Białorusinkę wykorzystując drugą piłkę meczową.

Polka po raz pierwszy w karierze dotarła do finału US Open. Przed tą edycją jej najlepszym wynikiem w Nowym Jorku była 1/8 finału, na której zmagania zakończyła przed rokiem.

Za występ w finale Świątek otrzyma 1,3 mln dolarów, a jeśli go wygra, podwoi tę kwotę.

Kilka godzin wcześniej Jabeur pokonała w pierwszym półfinale Caroline Garcię (nr 17.) 6:1, 6:3 i zakończyła na 13 serię zwycięstw francuskiej tenisistki.

Świątek ma z 28-letnią Tunezyjką bilans 2-2. Która z zawodniczek okaże się lepsza w piątym pojedynku Świątek - Jabeur?

Kiedy miecz Iga Świątek - Ons Jabeur? O której godzinie finał Iga Świątek - Ons Jabeur?

Finał US Open 2022 pomiędzy Świątek a Jabeur zaplanowano na sobotę 10 września. Godzina rozpoczęcia meczu Świątek - Jabeur to 22.00 polskiego czasu.