Fortuna 1 Liga: Trwa passa Ruchu! Zagłębie pokonane

W piątkowym meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Ruchu Chorzów wygrała na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Chorzowianie to absolutna rewelacja rozgrywek, biorąc pod uwagę, że są beniaminkiem zaplecza PKO BP Ekstraklasy. W żaden sposób nie można powiedzieć, że Ruch zbiera frycowe po awansie - wręcz przeciwnie, jest liderem tabeli i obecnie głównym pretendentem do gry w elicie. Po serii meczów bez wygranej, ekipa z Górnego Śląska posiada passę zwycięstw, którą przedłużyła do trzech z rzędu w piątkowy wieczór. Wcześniej utytułowany klub z południa kraju wygrał u siebie Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2:1 oraz na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0.

Kolejnym rywalem Ruchu było Zagłębie, które również ostatnio cieszyło się ze zwycięstwa. Sosnowiczanie po dwóch porażkach z rzędu i remisie zainkasowali trzy punkty kosztem Stali Rzeszów, pokonując beniaminka 1:0. Było jasne, że z kolejnym ubiegłorocznym drugoligowcem nie będzie już tak łatwo...

Mowa rzecz jasna o konfrontacji z Ruchem. Słowa te znalazły swoje odzwierciedlenie już w 11. minucie. Wówczas przy Cichej zrobiło się głośno za sprawą Tomasza Swędrowskiego, który zapisał się na liście strzelców.

Odpowiedź sosnowiczan mogła nastąpić jeszcze w pierwszej połowie, ponieważ w samej końcówce arbiter podyktował rzut karny dla Zagłębia. Do piłki podszedł Maksymilian Rozwandowicz, ale piłkarz gości nie wykorzystał "jedenastki". Warto zaznaczyć, że przed tym zdarzeniem doszło do przykrych obrazków z udziałem Sebastiana Boneckiego, który zderzył się z jednym z rywali, po czym stracił przytomność. Długo udzielana była mu pomoc medyczna. Ostatecznie zawodnik został odwieziony do szpitala.

W drugiej połowie długo utrzymywało się skromne prowadzenie miejscowych. W samej końcówce - ku radości kibiców "Niebieskich" bramkę zdobył w 89. minucie Kacper Michalski, który ustalił wynik na 2:0.

Chorzowianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i w 10 meczach uzbierali już 21 punktów.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
Bramki: Swędrowski 11, Michalski 89

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.