ME w strzelectwie: Odległe miejsca reprezentantów Polski

Natalia Szamrej (MKS Diana Poznań) zajęła w cypryjskiej Larnace 20.miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w konkurencji skeet. Kacper Baksalary (RKS Bock Rawicz) uplasował się na 34. pozycji.

W finale Brytyjka Amber Hill pokonała Niemkę Nadine Messerschmidt 38:37. Trzecia była Słowaczka Dana Bartekovoa, która zwyciężyła Włoszkę Dianę Bacosi 27:19. Startowało 35 zawodniczek.

Złoty medal w tej konkurencji wśród mężczyzn wywalczył Czech Jakub Tomecek, wygrywając po barażu 20:19 z Włochem Luigim Lodde. Wcześniej obaj uzyskali po 38 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Ben Llewellyn, pokonując Duńczyka Jespera Hansena 27:17. Rywalizowało 78 zawodnikow.

Mistrzostwa Europy w skeecie i trapie seniorów i juniorów zakończą się w niedzielę.