Ryzykowna decyzja w kluczowym momencie! Ta akcja przesądziła o wyniku meczu Polska - USA

Polscy siatkarze wygrali z USA w półfinale MŚ w siatkówce.

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:2 w ćwierćfinale mistrzostw świata. Spotkanie przeanalizował Jakub Bednaruk. Ekspert Polsatu Sport wskazał akcję, która jego zdaniem miała kluczowe znaczenie dla losów meczu.

W decydującym secie przewagę mieli Polacy, ale rywale złapali punktowy kontakt. Przy wyniku 12:11 miała miejsce kluczowa akcja meczu. Polacy zaryzykowali i przerwali akcję, twierdząc, że rywale dotknęli siatki.

– Zastanawialiśmy się, kto zdecydował się na przerwanie tej akcji, ponieważ trzeba to szybko zrobić. Zaczęło się od Grzegorza Łomacza i prawdopodobnie jeden z asystentów wcisnął przycisk – powiedział ekspert Polsatu Sport.

Okazało się, że gospodarze mieli rację. Sędziowie przyznali Polakom punkt po weryfikacji wideo i zamiast 12:12 zrobiło się 13:11. Po chwili asem popisał się Kamil Semeniuk, a dwie akcje później spotkanie skutecznym atakiem zakończył Aleksander Śliwka (15:12).

Analiza Jakuba Bednaruka po meczu Polska - USA (3:2) w ćwierćfinale siatkarskich MŚ 2022 w załączonym materiale wideo: