Bundesliga: Rafał Gikiewicz bohaterem Augsburga! Polak obronił rzut karny w doliczonym czasie gry

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny w doliczonym czasie gry

Rafał Gikiewicz był bohaterem Augsburga w wyjazdowym meczu z Werderem Brema w 6. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Polski golkiper obronił rzut karny w doliczonym czasie gry, a jego zespół zwyciężył 1:0. W ekipie gości wystąpił też Robert Gumny.

Augsburg, który w poprzednich pięciu meczach doznał aż czterech porażek, prowadził w piątkowy wieczór od 63. minuty po golu Bośniaka Ermedina Demirovica.

W 90+4. minucie beniaminek z Bremy miał wielką szansę na wyrównanie, ale na przeszkodzie stanął Gikiewicz. Polski golkiper w dobrym stylu, rzucając się w prawy róg swojej bramki, obronił strzał Marvina Duckscha z rzutu karnego.

Wkrótce po tej interwencji zrobiło się jednak gorąco na polu karnym gości. Gikiewicz swoimi gestami sprowokował kibiców Werderu, niektórzy przeskoczyli nawet przez ogrodzenie i zmierzali w kierunku boiska. Ostatecznie jednak ochrona zażegnała niebezpieczeństwo.

Polski bramkarz został ukarany przez sędziego żółtą kartką. Oprócz niego cały mecz w ekipie z Aufsburga rozegrał obrońca Robert Gumny. W tabeli drużyna Polaków z dorobkiem 6 pkt awansowała na 11. miejsce.