GP Włoch: Charles Leclerc wygrał kwalifikacje

Moto
Charles Leclerc z Monako wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Włoch.

Kierowca Ferrari Charles Leclerc z Monako wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Włoch na torze Monza, 16. z 22 rund mistrzostw świata Formuły 1.

Drugi najlepszy czas okrążenia miał broniący tytułu i prowadzący w klasyfikacji generalnej Holender Max Verstappen (Red Bull), ale na skutek kary za wymianę silnika zostanie on cofnięty o pięć pozycji na starcie.

Kolejne lokaty w kwalifikacjach zajęli Hiszpan Carlos Sainz jr. (Ferrari), Meksykanin Sergio Perez (Red Bull), Brytyjczyk Lewis Hamilton i jego rodak George Russell (obaj Mercedes). Jednak z drugiej pozycji w niedzielę ruszy Russell, bo pozostali również zostaną cofnięci w związku z wymianami części bolidów.

Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 15:00.