KSW 74: Wyniki walk

Sporty walki
KSW 74: Wyniki walk
Fot. KSW
KSW 74: Wyniki walk

Dobiegła końca gala KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim. W walce wieczoru Phil De Fries pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie Ricardo Prasela. W co-main evencie Tom Breese w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Damiana Janikowskiego. Oto wyniki walk gali KSW 74.

Wyniki walk:

 

120,2 kg: Phil De Fries (22-6, 5 KO, 13 Sub) pokonał Ricardo Prasela (13-4, 4 KO, 9 Sub) przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie - o mistrzowski pas w kategorii ciężkiej

83,9 kg:  Tom Breese (15-3, 5 KO, 9 Sub) pokonał Damiana Janikowskiego (7-5, 5 KO, 1 Sub) przez poddanie (gilotyna) w drugiej rundzie. 
120,2 kg: Darko Stosić (17-5, 11 KO, 1 Sub) pokonał Michała Kitę (21-15-1, 13 KO, 5 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w stójce) w drugiej rundzie. 
83,9 kg:  Tomasz Romanowski (17-8 1 NC, 7 KO, 1 Sub) pokonał Cezarego Kęsika (13-3, 10 KO, 2 Sub) przez techniczny nokaut (lewy sierpowy i ciosy w parterze) w pierwszej rundzie. 
61,2 kg: Werlleson Martins (17-5, 5 KO, 8 Sub) pokonał Pawła Polityło (7-4, 1 KO) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28).

77,1 kg: Emil Meek (10-6, 8 KO, 1 Sub) pokonał Kacpra Koziorzębskiego (8-5, 4 KO) przez techniczny nokaut (ciosy łokciami w parterze) w drugiej rundzie. 
52,2 kg: Sofiia Bagishvili (6-1, 5 Sub) pokonała Anitę Bekus (6-3, 2 KO) przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w drugiej rundzie. 
65,8 kg: Wojciech Kazieczko (3-0, 2 KO) pokonał Eduarda Demenko (3-3, 2 KO, 1 Sub) jednogłośną decyzją sędziów 30-27, 29-28, 30-27.
83,9 kg: Borys Dzikowski (2-0, 2 KO) pokonał Arkadiusza Mruka (0-1) przez nokaut (wysokie kopnięcie) w pierwszej rundzie. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala KSW 74 dobiegła końca. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

To już siódma obrona tytułu w wykonaniu De Friesa. Absolutny dominator królewskiej kategorii wagowej!

De Fries zaczął walkę w swoim stylu. Szybko przeszedł do klinczu, docisnął rywala do siatki i obalił. Prasel w parterze próbował przetaczać, a nawet szukał nogi rywala, by dojść do techniki kończącej. To jednak na nic się zdało wobec ogromnej siły Anglika. Mistrz zajął pozycję dominującą, zaszedł za plecy rywala i wpiął duszenie zza pleców. Po chwili Brazylijczyk odklepał!

Kolejna udana obrona tytułu w wykonaniu De Friesa! Ricardo Prasel zmuszony do odklepania w pierwszej rundzie!

Obaj już w arenie walki. Za chwilę gong!

Brazylijczyk już w klatce. Jego śladem podąża teraz mistrz!

Przed nami już tylko walka wieczoru! Do klatki zmierza pretendent Ricardo Prasel!

Ogromne zamieszanie w co-main evencie KSW 74. Ta sytuacja będzie szeroko komentowana w najbliższych dniach. 

Po walce Janikowski w emocjonalnym wywiadzie stwierdził, że nie życzy sobie, aby Tomasz Bronder kiedykolwiek sędziował jego walki. Do tego wspólnie z Breese ustalili, że pod koniec roku zmierzą się w rewanżu!

Breese znalazł się w parterze z góry i pracował nad duszeniem. Janikowski próbował złapać uchwyt za plecami Anglika i wtedy sędzia przerwał pojedynek. Polak podniósł się wściekły, gdyż zarzekał się, że nie odklepał. Powtórki pokazały, że Janikowski klepnął w plecy Breese'a, ale jak sam stwierdził, jego intencją było zdobycie uchwytu, a nie poddanie walki!

Mamy kontrowersję! Sędzia przerwał walkę w drugiej rundzie, ale Janikowski zarzeka się, że nie klepnął duszenia Breese'a!

I Runda

Janikowski dobrze radził sobie w wymianach bokserskich. Breese próbował odpowiadać kopnięciami i w końcówce rundy przyniosły one efekt. Polak wyraźnie odczuł jedno z kopnięć frontalnych na korpus. W ostatnich sekundach Janikowski szukał sprowadzenia i klinczu. Niemniej jednak korpus medalisty olimpijskiego jest już naruszony!

Czas na co-main event gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim. Damian Janikowski skrzyżuje rękawice z Tomem Breese!

Przypomnijmy, że podobny przebieg miała pierwsza walka między tymi zawodnikami. Wówczas Kita również prowadził walkę w stójce, aż w pewnym momencie nadział się na kontrę ze strony Stosicia. W wywiadzie po walce Serb zapowiedział, że ponownie chce stanąć do walki o pas!

Pierwsza runda przebiegła pod absolutne dyktando Polaka. Kita przeważał w stójce i konsekwentnie punktował rywala. W drugiej rundzie Kita zaczął przeżywać kondycyjny kryzys. Wykorzystał to Stosić zadając kolejne ciosy w stójce. Po jednym z ciosów "Masakra" runął na matę. Stosić - Kita 2:0!

Darko Stosić po raz drugi znokautował Michała Kitę!

Pora na mocne uderzenia w wadze ciężkiej! Nadszedł czas na rewanż Michała Kity z Darko Stosiciem!

Przypominamy, że dziś w nocy odbędzie się hitowa gala UFC 279. Szczegóły transmisji TUTAJ

Romanowski domaga się walki o pas dywizji średniej!

Obaj zawodnicy zaczęli od niskich kopnięć. W końcu Romanowski zaczął zyskiwać przewagę w wymianach bokserskich. Jeden z obszernych ciosów doszedł do szczęki Kęsika. Zawodnik Cross Fight Radom padł na matę. Na ziemi "Tommy" dopełnił dzieła zniszczenia. Znakomite wejście Romanowskiego do kategorii średniej!

Co za nokaut! Tomasz Romanowski z kolejnym nokautem w pierwszej rundzie!

Tomasz Romanowski kontra Cezary Kęsik. Dla wielu kibiców to najciekawsze zestawienie gali KSW 74. Niebawem pierwszy gong!

To było bardzo emocjonujące starcie. Brazylijczyk zapowiada, że ponownie chciałby zmierzyć się o mistrzowski pas. Przed nami już tylko cztery walki!

Wszystko jasne! Werlleson Martins zwycięzcą! Sędziowie punktowali: 29-28, 29-28, 29-28.

To była twarda i krwawa trzyrundowa batalia. Obaj mieli swoje lepsze i gorsze momenty w tym pojedynku. Jak to starcie widzieli sędziowie?

Czas na kolejny pojedynek. Kategoria kogucia i starcie Polityło - Martins!

Meek wrócił na zwycięskie tory po czterech porażkach z rzędu. Wcześniej po raz ostatni w formule MMA wygrał w 2016 roku!

Wydawało się, że "Valhalla" jest już bardzo zmęczony. Norweg odnalazł jednak siły i najpierw mocno naruszył rywala w stójce, a następnie przeniósł walkę do parteru. Na ziemi zasypywał Koziorzębskiego potężnymi ciosami. W końcu po serii ciosów łokciami wkroczył sędzia. 10. zawodowa wygrana Meeka!

Emil Meek zwycięzcą walki! TKO w drugiej rundzie!

Pora na kolejne starcie gali KSW 74. Ta walka była kilkukrotnie przekładana. W końcu Emil Meek i Kacper Koziorzębski mogą skrzyżować rękawice!

W drugiej rundzie Bagishvili świetnie skontrolowała walkę w parterze. Najpierw wyizolowała ręce Bekus, a następnie w nietypowy sposób doprowadziła do przeprostu łokcia rywalki. Bekus poddała walkę werbalnie. Imponujący występ zawodniczki z Gruzji!

Sofiia Bagishvili! Kapitalny występ Gruzinki!

Bekus vs Bagishvili - to już teraz!

Trwa ceremonia otwarcia gali KSW 74. Tymczasem w nocy odbędzie się hitowa gala UFC 279. Szczegóły transmisji TUTAJ

Sędziowie byli jednomyślni! Wojciech Kazieczko zwycięzcą! Punktacja: 30-27, 29-28, 30-27

Koniec ciekawego, trzyrundowego, kick-boxerskiego boju. Parteru w tej walce było jak na lekarstwo. Zawodnikiem, który kontrolował przebieg tego pojedynku, był Kazieczko. Za chwilę werdykt!

Nie zwalniamy tempa. Czas na starcie Wojciecha Kazieczko z Eduardem Demenko!

Dzikowski trafił potężnym prawym hig-kickiem. Mruk upadł na matę. Zawodnik z Rawicza dołożył kilka ciosów w parterze i sędzia przerwał walkę!

I mamy nokaut w pierwszej rundzie! Borys Dzikowski znokautował Arkadiusza Mruka wysokim kopnięciem!

Czas na walkę otwarcia! Borys Dzikowski zmierzy się z Arkadiuszem Mrukiem!

W walce wieczoru dojdzie do walki o mistrzowski pas w kategorii ciężkiej. Po raz siódmy tytułu będzie bronił Phil De Fries. Przeciwnikiem Anglika będzie Ricardo Prasel z Brazylii.

Dobry wieczór! Przed nami gala KSW 74. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie