Ligue 1: PSG utrzymuje pozycję lidera. Skromne zwycięstwo

Neymar strzelił gola na wagę zwycięstwa PSG.

Piłkarze Paris Saint-Germain po golu Neymara pokonali u siebie Brest 1:0 w 7. kolejce Ligue 1. Paryżanie utrzymali dwupunktową przewagę nad RC Lens, które w piątek wygrało z Troyes 1::0.

W 30. minucie meczu Lionel Messi dośrodkował w pole karne, a Neymar uderzył w prawy dolny róg bramki. Na początku drugiej połowy Messi oddał strzał głową, lecz trafił w słupek. W 58. minucie Kylian Mbappe mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki.

Piłkarze Brest mieli doskonałą okazję do wyrównania w 71. minucie, gdy Presnel Kimpembe sfaulował rywala w polu karnym. Do piłki podszedł Islam Slimani, który próbował zmylić bramkarza zatrzymując się w połowie biegu, ale Gianluigi Donnarumma wyczuł jego intencje i obronił strzał.

W piątkowym meczu RC Lens z Troyes zagrało trzech Polaków. Pomocnik Łukasz Poręba wystąpił w pierwszym składzie (żołta kartka, został zmieniony w przerwie).

W 16. minucie na boisko wszedł Przemysław Frankowski, który zastąpił kontuzjowanego Jonathana Gradita. W drugiej połowie w barwach Lens zadebiutował Adam Buksa, który latem przeszedł do francuskiego klubu z amerykańskiego New England Revolution.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kevin Danso, a Frankowski asystował przy tym trafieniu, dośrodkowując na pole karne z rzutu wolnego.

Po siedmiu kolejkach francuskiej ekstraklasy prowadzi PSG z dorobkiem 19 pkt, a drugie jest Lens - 17. Trzecie miejsce zajmuje Olympique Marsylia, które może wskoczyć na drugą pozycję, jeśli w sobotę wieczorem pokona Lille.