Niesamowita wymiana w półfinale US Open! Rekord turnieju pobity

Casper Ruud i Karen Chaczanow pobili rekord US Open

W półfinałowym meczu US Open Casper Ruud - Karen Chaczanow doszło do niesamowitej wymiany. Do wyłonienia zwycięzcy punktu w pierwszym secie potrzebne było aż 55 uderzeń. Tym samym pobity został rekord wielkoszlemowego turnieju.

Pierwszy set półfinałowego meczu był wyrównany. O tym, kto zwycięży w partii, musiał zadecydować tie-break. Przy stanie 6:5 dla Ruuda doszło do niecodziennej sytuacji. Aż 55 uderzeń było potrzebnych, by zakończyć wymianę. Ostatecznie punkt powędrował na konto norweskiego tenisisty, który tym samym wygrał pierwszego seta.

Tym samym Ruud i Chaczanow pobili rekord wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Nowym Jorku. Wcześniej najdłuższa wymiana w historii imprezy trwała 51 uderzeń. Miała ona miejsce w 1997 roku. Rozegrana została przez Andre Agassiego i Pete'a Samprasa.

Ruud wygrał półfinał amerykańskiego turnieju 3:1 (7:6 6:2, 5:7, 6:2) i zapewnił sobie miejsce w wielkim finale. Teraz naprzeciwko niego stanie Carlos Alcaraz.