MŚ siatkarzy 2022: Końcowa klasyfikacja

Polacy zajęli drugie miejsce w MŚ 2022 w siatkówce.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 rozegrano w dniach 26 sierpnia – 11 września w Polsce i Słowenii. W turnieju wystąpiły 24 reprezentacje. Złoto wywalczyły Włochy, srebro Polska, a brązowy medal – Brazylia. Sprawdź końcową klasyfikację mistrzostw świata w siatkówce.

W mistrzostwach świata siatkarzy 2022 wystąpią 24 drużyny. Podzielono je na sześć grup po cztery zespoły w każdej. W fazie grupowej udział w turnieju zakończyło osiem drużyn: Kanada, Meksyk, Egipt, Bułgaria, Katar, Portoryko, Kamerun i Chiny.

Szesnaście czołowych ekip awansowało do fazy pucharowej. W 1/8 finału odpadły: Serbia, Holandia, Turcja, Japonia, Iran, Kuba, Niemcy oraz Tunezja.

W ćwierćfinałach doszło do kilku interesujących starć. W Lublanie Włochy pokonały 3:2 Francję, a Słowenia 3:1 Ukrainę. W Gliwicach Brazylia ograła Argentynę 3:1, a Polska, po emocjonującym starciu, wygrała 3:2 ze Stanami Zjednoczonymi.

Cztery czołowe drużyny mistrzostw decydujące mecze rozegrały w katowickim Spodku. Półfinały miały różne oblicza. Starcie Polski z Brazylią było zacięte i emocjonujące, a gospodarze wygrali 3:2. Dla odmiany Włosi pewnie pokonali Słowenię 3:0. W spotkaniu o brązowy medal Brazylia wygrała ze Słowenią 3:1. W wielkim finale Polscy siatkarze przegrali z Włochami 1:3.