ME koszykarek 3x3: Polki zdobyły brązowy medal

Aldona Morawiec

Reprezentacja Polski koszykarek 3x3 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy pokonując w Grazu Hiszpanię 16:13. To pierwszy medal biało-czerwonych w tej odmianie koszykówki. Wcześniej Polki przegrały w półfinale z Holenderkami 15:20.

Polki w składzie: Klaudia Gertchen (BC Polkowice), Aldona Morawiec (Rheinland Lions), Klaudia Sosnowska (SKK Polonia Warszawa) i Dominika Fiszer (PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.), w fazie grupowej pokonały Cypryjki 22:8 oraz Litwinki 21:16 i z kompletem zwycięstw awansowały z pierwszego miejsca w grupie D do 1/4 finału. W ćwierćfinale podopieczne trenerki Karoliny Szlachty były lepsze od Szwajcarek 17:15.

W całym turnieju najwięcej punktów dla Polski zdobyła Aldona Morawiec - 31 pkt. Fiszer miała 25, Sosnowska 19, a Gertchen 16.

Jest to drugi występ biało-czerwonych w gronie 12 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. W 2019 r. zajęły 12. lokatę. W Grazu odbywa się siódma edycja mistrzostw w tej odmianie koszykówki. W finale Francja zmierzy się z Holandią.