Porażka polskich siatkarek w pierwszym meczu turnieju w Neapolu

Polskie siatkarki przegrały z Serbią 1:3.

W pierwszym meczu towarzyskiego turnieju siatkarek w Neapolu reprezentacja Polski przegrała z Serbią 1:3. We wcześniejszym spotkaniu tej imprezy Włoszki przegrały z Turczynkami 1:3. Konfrontacje z mocnymi rywalkami w DHL Test Match Tournament są dla Polek elementem przygotowań do MŚ siatkarek, które rozpoczną się 23 września.

W premierowej odsłonie Polki uzyskały przewagę na początku (10:7), ale rywalki odrobiły straty po asie serwisowym Brankicy Mihajlovic (11:11). W dalszej części seta rywalki wykorzystały problemy Polek z przyjęciem, grały skuteczniej w ataku i uzyskały wyraźną przewagę (14:20). W końcówce biało-czerwone zmniejszyły straty (20:23), ale po skutecznym ataku Mihajlovic to Serbki cieszyły się ze zwycięstwa (21:25).

Początek drugiej partii to walka punkt za punkt. Polki uzyskały dwa oczka przewagi (10:8), ale rywalki odpowiedziały punktową serią przy zagrywkach Tijany Boskovic (10:13). Serbki utrzymywały przewagę, ale siatkarki reprezentacji Polski nie rezygnowały i zdołały odrobić straty – po punktowym bloku było 20:20. Końcówka przebiegała pod dyktando Polek, które wygrały cztery ostatnie akcje. Wykorzystały dobre zagrywki Magdaleny Stysiak, a w ostatniej akcji zatrzymały rywalki blokiem (25:21).

Po udanym drugim secie, trzecia partia nie przebiegła jednak po myśli Polek. Rywalki szybko uzyskały przewagę. Po asie Milenkovic było 5:9, a później Serbki jeszcze powiększały przewagę, grając z akcji na akcję coraz bardziej swobodnie (8:13, 11:18). Ich mocną bronią w tej części meczu był blok. Wynik seta na 17:25 ustalił błąd serwisowy Polek.

W czwartej odsłonie Serbki odskoczyły na kilka punktów (5:9), ale tym razem Polki szybko odzyskały punktowy kontakt (11:12). Wyrównana gra doprowadziła do ciekawej końcówki (17:18, 20:21). Kluczowe akcje padły jednak łupem Serbek - dwa skuteczne uderzenia Boskovic i dwa błędy polskich siatkarek w ataku przyniosły tej drużynie decydujące punkty (21:25).