PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – kadra na sezon 2022/23

Siatkówka

Poznaliśmy skład, w jakim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przystąpi do sezonu PlusLigi 2022/23. Kto zagra w ekipie dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzów? Jakie zaszły zmiany? Jacy są nowi siatkarze w ZAKSIE? Kto odszedł z klubu? Zobacz kadrę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na nowy sezon. Siatkarze, trener, transfery w załączonej galerii zdjęć.

Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, triumf w Lidze Mistrzów... Sezon 2021/22 był dla klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niezwykle udany. Jak siatkarze ZAKSY zaprezentują się w kolejnych rozgrywkach? Przed sezonem doszło w klubie do zaledwie kilku zmian, ale dwie z nich to zmiany bardzo istotne.

 

Zobacz także: Tuomas Sammelvuo został nowym trenerem ZAKSY

 

Z drużyną pożegnał się trener Gheorghe Cretu, którego zastąpił Tuomas Sammelvuo. W ZAKSIE nie zagra w przyszłym sezonie jeden z liderów drużyny – przyjmujący Kamil Semeniuk. MVP ostatniego finału Ligi Mistrzów przeniósł się do Włoch, do Sir Safety Conad Perugia. Warto też zaznaczyć, że w pierwszych miesiącach sezonu w barwach kędzierzynian nie zobaczymy wracającego do zdrowia po kontuzji Norberta Hubera.

 

Wśród nabytków jest doświadczony środkowy Dmytro Paszycki oraz dwaj reprezentanci swoich krajów w MŚ 2022 – młody Bułgar Denis Karjagin (rocznik 2022) i Twan Wiltenburg z Holandii.

 

Po sezonie 2021/22 z klubem rozstali się: Kamil Semeniuk (Sir Safety Perugia), Krzysztof Rejno (Aluron CMC Warta Zawiercie), Michał Kozłowski (Aluron CMC Warta Zawiercie); trener Gheorghe Cretu.


Nowi siatkarze w drużynie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Przemysław Stępień (Cuprum Lubin), Dmytro Paszycki (Ukraina, Trefl Gdańsk), Denis Karjagin (Bułgaria, Vero Volley Monza), Twan Wiltenburg (Holandia, Top Volley Cisterna). Nowy trener: Tuomas Sammelvuo (Finlandia, Zenit Petersburg)

 

Kadra Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/23:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie