Pekao Szczecin Open: Janowicz i Kaśnikowski odpadli w 1. rundzie

Jerzy Janowicz

Już na pierwszej rudzie skończył występ w turnieju tenisistów Pekao Szczecin Open Jerzy Janowicz. Powracający do gry były półfinalista Wimbledonu przegrał z Brytyjczykiem polskiego pochodzenia Janem Choinskim 3:6, 4:6. Z turniejem pożegnał się także Maks Kaśnikowski.

Choinski w obu partiach po jednym razie przełamał serwis łodzianina i to mu wystarczyło by awansować do drugiej rundy. Janowicz w newralgicznych momentach popełniał zbyt wiele niewymuszonych błędów. Za to rywal grał precyzyjnie i ofiarnie walczył niemal o każdą piłkę. Brytyjczyk w turnieju głównym gra dzięki przejściu dwustopniowych eliminacji, Polak dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

W meczu kończącym wtorkową sesję Kaśnikowski rozpoczął bardzo dobrze. Grał szybko, mocno i precyzyjnie. Jego rywal, Włoch Flavio Cobolli zanim znalazł sposób na 19-latka z Warszawy, przegrał premierowego seta. W połowie drugiej partii jednak o rok starszy tenisista z Florencji przejął inicjatywę i już do końca meczu udowodnił, że różnica 350 miejsc, jakie dzielą obu graczy, znikąd się nie wzięła.

Cobolli tym samym dołączył do sześciu innych swoich rodaków, którzy w środę i czwartek zagrają o awans do ćwierćfinału. A Polskę w drugiej rundzie reprezentował będzie osamotniony Daniel Michalski, który swój już w poniedziałek wygrał premierowy mecz.

Do drugiej rundy przeszedł główny faworyt turnieju, Hiszpan Roberto Carballes Baena. Przyjechał do Szczecina wprost po zwycięskim finale podobnego challengera rozgrywanego w Sewilli. W Polsce kontynuuje serie wygranych meczów. Serb Milan Zekic stawił mu czoło tylko w pierwszym secie.

O ćwierćfinał zagrają także czterej inni rozstawieni w Szczecinie gracze: Francuz Corentin Moutet, który tydzień temu na US Open dotarł do czwartej rundy, Argentyńczyk Federico Delbonis, Hiszpan Carlos Taberner oraz Austriak Dennis Novak.

Dennis Novak (Austria, 7) – Thiago Augustin Tirante (Argentyna) 7:6 (7-4), 6:3
Carlos Taberner (Hiszpania, 5) – Georgii Krawczenko (Ukraina) 6:7 (4-7), 6:0, 6:0
Corentin Moutet (Francja, 4) – Nicolas Sanchez Izquierdo (Hiszpania) 7:5, 0:6, 6:4
Aleksander Szewczenko (Rosja) – Manuel Guinard (Francja) 6:2, 6:3
Roberto Carballes Baena (Hiszpania, 2) – Miljan Zekic (Serbia) 7:5, 6:1
Flavio Cobolli (Włochy) – Maks Kaśnikowski (Polska) 3:6, 6:3, 6:2